ماشین لباسشویی اسنوا 9 کیلویی هوشمند با موتور دایرکت درایور مدل SWM-94W51 - OCTA PLUS IOT 

 

ماشین لباسشویی اسنوا 9 کیلویی هوشمند با موتور دایرکت درایور مدل SWM-94W51 - OCTA PLUS IOT

 

 

 از امروز ماشین لباسشویی اکتا پلاس هوشمند با امکان اتصال به اینترنت و موتور دایرکت درایو به محصولات اسنوا اضافه گردید.

در هنگام خرید ماشین لباسشویی معمولاً اولین فکری که ذهنمان را به خودش مشغول می‌کند این است که: «آیا لرزش و سر و صدا ندارد؟» این دغدغه‌ی همیشگی خریداران باعث ظهور پدیده‌ای به نام ماشین لباسشویی بدون تسمه یا دایرکت درایو شده است. لباسشویی‌هایی که به‌دلیل بی‌سر و صدا بودن در هنگام کار بسیار طرفدار پیدا کرده‌اند. در کنار این‌ موضوع مصرف کمتر انرژی و عمر مفید طولانی از دیگر مزایای  این محصول است که توجه خریداران را به خودش جلب می‌کند.

اگر شما هم در فکر خرید ماشین لباسشویی هستید و دلتان می‌خواهد کم صداترین ماشین لباسشویی را پیدا کنید که عمر مفید طولانی و مصرف پایینی داشته باشد، پس این مقاله را از دست ندهید چون در ادامه از ماشین لباسشویی بدون تسمه ، ویژگی‌های خاصش و تفاوت آن با نوع تسمه‌ای بیشتر خواهیم گفت.

صدای زیاد ماشین لباسشویی چه دلایلی دارد؟

ماشین لباسشویی‌ها به دلایل مختلفی ممکن است در هنگام کار سر و صدای زیادی ایجاد کنند. این مشکل آزاردهنده ممکن است به دلایل ساده و پیش پا افتاده‌ای مثل تراز نبودن پایه‌های تنظیم‌شونده، گرفتگی لوله‌ی تخلیه و یا راه پیدا کردن یک جسم خارجی به درون پمپ ماشین لباسشویی باشد؛ گاهی اوقات هم ممکن است به سبب مشکلات فنی مثل جدا شدن وزنه‌های بالانس، خراب شدن قطعات مخزن و یا خراب شدن تسمه صداهایی از لباسشویی‌تان بشنوید.

معمولاً یکی از مشکلات اصلی کاربران ماشین لباسشویی تسمه‌ای ، سر و صدای زیاد ماشین در هنگام شستشو و همین‌طور خراب شدن زودهنگام تسمه است. دردسری که با تکنولوژی جدید موتورهای هوشمند BLDC دایرکت درایو (Smart BLDC Direct Drive Motor) از اساس رفع شده؛ موتورهایی که با حذف زغال و استفاده از نیروی جذب مگنت کاربران را برای همیشه از معضلاتی مثل سایش، اصطکاک و خرابی تسمه آسوده کرده است.

شما می‌توانید این لباسشویی‌ها را در بازار با عنوان‌هایی مثل ماشین لباسشویی دایرکت درایو یا بدون تسمه و یا لباسشویی گیربکسی پیدا کنید یا برای بررسی بیشتر و خرید روی لینک زیر کلیک کنید:

بررسی و خرید ماشین لباسشویی دایرکت درایو اسنوا | سفید

بررسی و خرید ماشین لباسشویی دایرکت درایو اسنوا | نقره‌ای

ماشین لباسشویی بدون تسمه چیست؟

پیش از هر توضیحی خوب است بدانید که لباسشویی‌ها بر اساس نیروی انتقالی به دیگ شستشو، به دو دسته تقسیم می‌شوند:

 1. موتور معمولی یا تسمه‌ای، زغالی
 2. DMI (دیجیتال موتور اینورتر/ Digital Motor Inverter)

که البته مدل DMI دارای دو مدل تسمه‌ای مگنتی و گیربکسی است.

ماشین لباسشویی دایرکت درایو ( Direct Drive ) یا بدون تسمه همان‌طور که از نامش پیداست در اتصالاتش از هیچ زنجیر و تسمه‌ای استفاده نشده و موتور انتقال حرکت مستقیماً به دیگ شستشو متصل می‌شود. در واقع، موتور این لباسشویی که از نوع اینورتر است به همراه Flywheel و سیم‌پیچ بزرگ، به‌طور مستقیم ( Direct Drive )، نیرو را به شفت درام لباسشویی وارد می‌کند. تکنولوژی جدیدی که مشکل نیاز به تسمه و لرزش و سر و صدای لباسشویی در حین کار را برطرف کرده است.

ماشین لباسشویی دایرکت درایو ، کم صداترین ماشین لباسشویی

لباسشویی بدون تسمه ( دایرکت درایو ) یا گیربکسی با تکنولوژی تازه‌ی موتورهای هوشمند BLDC و با حذف تسمه به یکی از کم‌صداترین و کم‌لرزش‌ترین ماشین لباسشویی‌های موجود در بازار تبدیل شده ‌است. البته ممکن است با شنیدن نام گیربکسی ، نگران روغن‌کاری چرخ‌دنده و مسائلی از این قبیل شوید اما باید بدانید که این عنوان به یک غلط مصطلح در بازار لباسشویی تبدیل شده است. چراکه ماشین لباسشویی بدون تسمه به‌هیچ وجه گیربکسی نیست و چرخ‌دنده‌ای در آن وجود ندارد. در ادامه از طرز کار موتور دایرکت درایو بیشتر خواهیم گفت.

طرز کار موتور دایرکت درایو و تفاوتش با یونیورسال چیست؟

همان‌طور که گفتیم در ماشین لباسشویی دایرکت درایو از موتور اینورتر BLDC استفاده می‌شود. این نوع موتورها از نوع DC (جریان مستقیم) است و برخلاف موتور یونیورسال، براش یا جاروبک ندارد. در موتورهای یونیورسال به دلیل نیاز به جاروبک یا کموتاتور مکانیکی، قابلیت اطمینان موتور تا حد زیادی کاهش پیدا می‌کند.

همچنین اصطکاک تسمه یا جاروبک و امکان ایجاد جرقه باعث مشکلات فنی و کاهش عمر موتور می‌شود. مشکلی که در موتورهای اینورتر با حذف تسمه حل شده است. در این موتورها حرکت رفت و برگشت آرمیچر بدون تسمه و با کمک کلیدهای الکترونیکی انجام می‌شود و به این ترتیب قابلیت اطمینان موتور افزایش پیدا می‌کند.

در موتور اینورتر سیم‌پیچ استاتور در داخل روتور ثابت شده است. روتور که مستقیماً به شفت لباسشویی متصل شده یک بشقاب آهنی با قطر ۳۵ سانتی‌متری است که درونش ۲۰ آهنربا (مگنت) قرار دارد. با تحریک این آهنرباها توسط استاتور، موتور شروع به چرخش می‌کند.

مزایای موتورهای بدون تسمه چیست؟

لباسشویی های بدون تسمه یا دایرکت درایو به دلیل ساختار ویژه موتورشان مزیت‌های بسیاری را برای کاربرانشان به ارمغان آورده‌اند، از جمله اینکه:

 1. از آنجا که موتورهای دایرکت درایو بدون نیاز به تسمه و به‌طور مستقیم دیگ شستشو را به چرخش درمی‌آورد، لرزش و صدای موتور به شکل قابل توجهی کاهش پیدا کرده است.
 2. حذف تسمه راندمان و طول عمر موتور را افزایش می‌دهد.
 3. موتورهای اینورتر BLDC به دلیل قطر زیاد سیم‌پیچ و جریان مستقیم DC، نسبت به سایر موتورها کمتر به تعمیرات نیاز پیدا می‌کنند و دیرتر دچار استهلاک می‌شوند. ضمانت ۱۲۴ ماهه‌ی لباسشویی دایرکت درایو تضمینی بر این ادعاست.
 4. به سبب بالانس شدن وزن موتور روی شفت درام، لباسشویی بدون هیچ لرزش و صدایی کار می‌کند.
 5. در ماشین لباسشویی تسمه‌ای معمولاً مقداری از انرژی در اثر اصطکاک تسمه و موتور، به هدر می‌رود اما در لباسشویی بدون تسمه ، انرژی تولیدشده به‌طور مستقیم و بدون هیچ هدررفتی توسط اجزای مختلف دریافت می‌شود. به همین دلیل هم لباسشویی های دایرکت درایو در زمینه‌ی مصرف انرژی به‌عنوان محصولاتی کم‌مصرف شناخته می‌شوند.
 6. به حداقل رسیدن تجهیزات جانبی و اتصالات مختلف، باعث افزایش حجم دیگ شستشو شده است. بزرگ‌تر شدن حجم دیگ و افزایش ظرفیت لباسشویی به کاربر کمک می‌کند تا هر بار حجم بیشتری از لباس را درون لباسشویی جای دهد و یا به‌راحتی پتو، ملحفه و لباس‌های حجیم مثل پالتو، کاپشن و پلیور را شستشو دهد.
 7. امکان شستشوی حجم بیشتری از لباس‌ها در هر بار استفاده، با کاهش مصرف آب و انرژی به حفظ محیط‌زیست کمک می‌کند.
 8. کاربران با استفاده از ماشین لباسشویی بدون تسمه می‌توانند قدرت و سرعت را با هم داشته باشند. چراکه موتورهای پرقدرت این لباسشویی‌ها روی دورهای کم و زیاد قابل تنظیم است.
 9. ماشین لباسشویی دایرکت درایو با داشتن سنشورهای پیشرفته، برنامه‌های شستشو را با دقت بالاتری اجرا می‌کنند.

همه‌ی ماشین لباسشویی‌های اسنوا در یک نگاه

حرف آخر اسنوا

در آخر خوب است بدانید که لباسشویی بدون تسمه به‌عنوان کم صداترین لباسشویی موجود در بازار معمولاً قیمت نسبتاً بالاتری دارد، هرچند عمر طولانی موتور و مزایای متعدد این محصول ارزش این هزینه را به‌سادگی توجیه می‌کند.

از طرف دیگر به دلیل اینکه در ایران هنوز تکنولوژی لباسشویی دایرکت درایو به اندازه‌ی انواع تسمه‌ای فراگیر نشده، ممکن است در صورت بروز مشکل هزینه‌ی بالاتری برای تعمیرات صرف کنید. البته ضمانت ده ساله‌ی این لباسشویی‌ها نگرانی‌های مصرف‌کننده را از بابت نیاز به تعمیرات و هزینه، بسیار کم می‌کند. مزیتی که در کمتر محصولی خواهید یافت!

 

 مشخصات  :
ﻇﺮﻓﯿﺖ : 9 کیلوگرم
ﻧﻮعﻣﻮﺗﻮر:Direct Drive
ﺣﺪاکثر دور خشک کن : 1400 دور در دﻗﯿﻘﻪ
صفحه نمایش : LED لمسی
ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﺷﺴﺘﺸﻮ : 14 ﺑﺮناﻣﻪ
کد ﻣﺪل : سفید SWM-94W51 | نقره ای SWM-94S51

 
ﻧﺎم ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ :
شستشوی لباسهای پنبه ای، کتانی Cotton
شستشﻮ همراه ﺑا ﺑخار Magic Steam
شستشوی سریع لباسها ﺑا کثیفی کم Quick wash
شستشوی لباسهای ﻣشکی و تﯿﺮه Dark Wash
شستشوی اﻗتصادی Cotton Eco
شستشوی لباسهای پشمی و کاﻣﻮایی Wool
شستشوی ﻣخصﻮص لباس های ظﺮیف و حساس Sensitive
شستشوی لباس ﺑا الﯿاف ﻣصنوعی ( پلی آﻣﯿد، اکرلیک و پلی استر ) Synthetics
شستشوی اﻗالم ﺑزرگ ﻣانند ست رختخواب Duvet
ﻣشاﺑه شستشوی دستی ﺑﺮای لباس با کثیفی کم Hand Wash
شستشوی لباسهای جین Jean Wash
تخلیه آب درون ﻣخزن Drain
شستشوی ﻣخزن لباسشویی Self Clean
شستشوی لباسهای ورزشی


جزئیات :
اماکن اتصال به اینترنت WIFI
ﺗﺎﺧﯿﺮ در زﻣﺎن ﺷﺴﺘﺸﻮ Delay wash
ﺳﯿﺴﺘم ﺷﺴﺘﺸﻮی پاششی Jet wash
آبکشی اضافه + Rinse
 غوطه وری Rinse Hold
 قفل کودک Child lock
 تغییر دﻣﺎی ﺷﺴﺘﺸﻮ Temp Change
 پیش ﺷﺴﺘﺸﻮ Pre Wash
 اﺗﻮ کشی آﺳﺎن Easy iron
 ذﺧﯿﺮه ﺗنظﯿمات دلخواه Favorite
 تغییر دور ﺧﺸک کن Spin Change
 آﺑکشی اﺳلامی Islamic Rinse

 


ﺳﺎﯾﺮ وﯾژگیﻫﺎ :


IOT: اﻣکان کنترل و اﺳتفاده ﻣحصول از طﺮﯾق اینترنت
گرﯾﺪ اﻧﺮژی A+++(-55%)
دارای ﻣﻮﺗﻮر نسل جدید Direct Drive
دارای تکنولوژی Magic Staem ﺑﺮای شستشو و ضدعفونی لباس ها ﺑا ﺑخار
مخزن شستشوی الماسه DIMIND DRUM
صفحه نمایش LED ﺑا عملکرد لمسی
هیتر نیکل دیفیوژن NICKEL DIFFUSION
تکنولوژی پیشرفته محافظت از موتور S-GUARD TECH
تکنولوژی نانو سیلور
سیستم بالانس اتوماتیک البسه
قفل ایمنی کودک
کترل پنل با راهنمای فارسی

 

دیگر ویژگی ها :

درب کاور دار دودی
ﮔﺎراﻧﺘﯽ و ﺧﺪﻣﺎت

انتخاب الکترونیک تنها ضمانت معتبر محصولات اسنوا

 124ﻣﺎه ضمانت طلایی ﻣﻮﺗﻮر Direct Drive
 24ﻣاه ضمانت ﻗطﻌات
 10سال پشتیبانی فنی و ﻗطﻌات از زﻣان نصب
ضمانت ﺑازﮔشت یا تعویض محصول تا 30 روز پس از خرید
نصب، راه اندازی و آﻣﻮزش رایگان

 

 

 موتور دایرکت درایو چیست

مکانیزم درایو مستقیم
Translation is too long to be saved
مکانیزم مستقیم محرک، طراحی مکانیزمی است که در آن نیرو یا گشتاور از یک محرک اصلی مستقیماً به وسیله اثرگذار (مانند چرخ‌های محرک یک وسیله نقلیه) بدون درگیر شدن هیچ گونه اتصال میانی مانند قطار دنده یا تسمه منتقل می‌شود.

 تاریخ در اواخر قرن 19 و اوایل قرن 20، برخی از اولین لوکوموتیوها و اتومبیل ها از انتقال مستقیم درایو با سرعت های بالاتر استفاده می کردند. مکانیزم های هدایت مستقیم برای سلاح های صنعتی در دهه 1980 با استفاده از مواد مغناطیسی خاکی کمیاب امکان پذیر شد. اولین بازوی درایو مستقیم در سال 1981 در دانشگاه کارنگی ملون ساخته شد. امروزه رایج ترین آهنرباها آهنرباهای نئودیمیم هستند. طرح سیستم‌های هدایت مستقیم با انتقال گشتاور صاف و عکس‌العمل تقریباً صفر مشخص می‌شوند. مزایای اصلی  سیستم درایو مستقیم افزایش راندمان (به دلیل کاهش تلفات نیرو از اجزای پیشرانه) و طراحی ساده تر با قطعات متحرک کمتر است. مزایای عمده همچنین شامل توانایی ارائه گشتاور بالا در طیف وسیعی از سرعت ها، پاسخ سریع، موقعیت یابی دقیق و اینرسی کم است.

 

اشکال اصلی این است که نوع خاصی از موتور الکتریکی اغلب برای ارائه گشتاورهای خروجی بالا در دورهای پایین مورد نیاز است. در مقایسه با یک گیربکس چند سرعته، موتور معمولاً در باند قدرت بهینه خود برای محدوده کمتری از سرعت های خروجی برای سیستم کار می کند (به عنوان مثال، سرعت جاده در مورد وسیله نقلیه موتوری). مکانیسم های هدایت مستقیم نیز به مکانیزم کنترل دقیق تری نیاز دارند. موتورهای پرسرعت با کاهش سرعت دارای اینرسی نسبتاً بالایی هستند که به صاف کردن حرکت خروجی کمک می کند. بیشتر موتورها موج گشتاور موقعیتی را نشان می دهند که به عنوان گشتاور چرخشی شناخته می شود. در موتورهای پرسرعت، این اثر معمولاً ناچیز است، زیرا فرکانس رخ دادن آن بسیار زیاد است که به طور قابل توجهی بر عملکرد سیستم تأثیر نمی گذارد. واحدهای درایو مستقیم بیشتر از این پدیده آسیب خواهند دید مگر اینکه اینرسی اضافی اضافه شود (به عنوان مثال توسط یک چرخ طیار) یا سیستم از بازخورد برای مقابله فعالانه با این اثر استفاده کند. برنامه های کاربردی مکانیسم‌های هدایت مستقیم در کاربردهایی از سرعت پایین (مانند گرامافون، پایه‌های تلسکوپ و تله‌اسکی، چرخ‌های مسابقه بازی‌های ویدیویی و توربین‌های بادی بدون دنده) استفاده می‌شوند. تا سرعت‌های بالا (مانند فن، هارد دیسک کامپیوتر، هد VCR، چرخ خیاطی، ماشین CNC و ماشین لباسشویی.) برخی از لوکوموتیوهای راه آهن برقی از مکانیزم های هدایت مستقیم استفاده می کنند، مانند EP-2 کلاس 1919 میلواکی جاده و E331 شرکت راه آهن شرق ژاپن در سال 2007. چندین خودرو از اواخر قرن نوزدهم از موتورهای محوری چرخ مستقیم استفاده می‌کردند، مانند برخی از خودروهای مفهومی در اوایل دهه 2000. با این حال، اکثر خودروهای الکتریکی مدرن از موتور(های داخلی) استفاده می کنند، که در آن درایو از طریق محورها به چرخ ها منتقل می شود.

برخی از سازندگان خودرو موفق به ایجاد گیربکس‌های درایو مستقیم منحصربه‌فرد خود شده‌اند، مانند گیربکس کریستین فون کونیگزگ که برای کونیگزگ رجرا اختراع کرد.

 

 

صفر تا صد راهنمای خرید ماشین لباسشویی

 

ماشین لباسشویی، یکی از اصلی‌ترین وسایل منزل است. وسیله‌ای که کاربرد زیادی دارد و معمولاً دیر به‌ دیر تعویض می‌شود بنابراین انتخاب آن، نیازمند بررسی و مطالعه دقیق است. ماشین‌های لباسشویی، از نظر مدل، ظرفیت، قیمت و سایر ویژگی‌ها تنوع زیادی دارند، بنابراین بهتر است قبل از خرید نیازها و معیارهایتان را مشخص کنید. توجه به نکات مهم در خرید ماشین لباسشویی ، ضمن حفظ کیفیت لباس‌ها، باعث صرفه‌جویی در زمان و هزینه می‌شود.

آیا نکات مهم در خرید ماشین لباسشویی را می‌دانید؟

تنوع بالای ماشین لباسشویی باعث می‌شود انتخاب این وسیله یکی از سخت‌ترین انتخاب‌ها باشد. اما اگر قبل از خرید، با توجه به نیازها، فضای منزل و بودجه‌ی مدنظرتان، در مورد نکات مهم در خرید ماشین لباسشویی و ویژگی‌های مدل‌های مختلف را مطالعه کنید، خرید راحت‌ و رضایت‌بخشی خواهید داشت. از ویژگی‌های کلی این دستگاه، می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • ظرفیت: به معنای وزن لباس‌های خشکی است که دستگاه در یک شستشو می‌شوید. ظرفیت، اولین و اصلی‌ترین معیار خرید ماشین لباسشویی است. شما می‌توانید با توجه به تعداد اعضای خانواده و میزان استفاده از این وسیله، ظرفیت مناسب را انتخاب کنید. برای خانواده‌های یک تا دو نفره، ماشین لباسشویی‌های پنج کیلویی انتخاب خوبی هستند ولی برای خانواده‌های پرجمعیت‌تر، دستگاه‌های هفت یا نه کیلویی مناسب‌تر هستند.
 • قیمت هزینه، یکی از مهم‌ترین فاکتورهای خرید این وسیله است. طبیعتاً هرچه کیفیت بالاتر باشد، قیمت نیز بالاتر است. باید توجه کنید خرید ماشین‌ لباس‌شویی با کیفیت، گرچه هزینه بیشتری دارد ولی نوعی صرفه‌جویی برای آینده است چون دستگاه‌ با کیفیت، کمتر نیاز به تعمیر پیدا می‌کند، کمتر آب و مواد شوینده مصرف می‌کند و طول عمر بیشتری دارد.
 • نوع ماشین لباسشویی: ماشین لباس‌شویی‌ها از نظر نوع موتور، به دو دسته‌ی تسمه‌ای (Belt Drive) و بدون تسمه (Direct Drive) تقسیم می‌شوند. در دستگاه‌های تسمه‌ای موتور پایین مخزن قرار دارد و با تسمه مخزن را به حرکت درمی‌آورد. این مدل قیمت‌ پایین‌تری دارد ولی به دلیل حرکت تسمه، لرزش و صدای زیادی دارد. در مدل بدون تسمه، موتور پشت مخزن قرار دارد و مخزن را می‌چرخاند. این مدل صدا و لرزش کمتری دارد، انرژی کمتری مصرف می‌کند و طول عمر بیشتری نسبت به مدل‌های تسمه‌ای دارد.

بیشتر بخوانید: ماشین لباسشویی گیربکسی بهتر است یا تسمه‌ای؟

 • سرعت چرخش: به معنای سرعت چرخش مخزن در هر دقیقه است. هرچه سرعت چرخش بالاتر باشد، شستشو سریع‌تر صورت می‌گیرد، خشک‌کن بهتر عمل می‌کند و زمان خشک‌شدن لباس‌ها کاهش پیدا می‌کند و زودتر می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. هرچه سرعت چرخش بالاتر باشد، هزینه دستگاه بیشتر می‌شود.  
 • برچسب انرژی: برچسب انرژی نمایانگر میزان بازدهی دستگاه است. این برچسب از A (بالاترین بازدهی) تا G (پایین‌ترین بازدهی) تقسیم‌بندی شده است. بالاترین بازدهی‌ها، +A و ++A یا +++A هستند.

بیشتر بخوانید: تسلیم برق مصرفی ماشین لباسشویی‌ نشو

 • گواهی NSF: گواهی‌نامه بنیاد ملی بهداشت (NSF)، به معنای این است که ماشین لباسشویی، ۹۹ درصد باکتری‌ها را از بین می‌برد.
 • صفحه نمایش: نوع صفحه نمایش بهتان کمک می‌کند وضعیت شستشو  و زمان باقی‌مانده را دنبال کنید.
با نکات مهم در خرید ماشین لباسشویی آشنا شوید

شناخت انواع ماشین لباسشویی اولین قدم برای یک خرید مناسب است.

ماشین لباس‌شویی‌ها، به صورت کلی به دسته تقسیم می‌شوند: درب از بالا، درب از جلو و دوقلو (درب از بالا همراه خشک‌کن).

 • درب از بالا: ماشین‌لباسشویی‌های درب از بالا، طی حرکت چرخشی لباس‌ها را می‌شویند. این مدل‌ها سبک هستند و فضای کمتری را اشغال می‌کنند، نسبت به سایر مدل‌ها قیمت کمتری دارند. از معایبشان می‌توان به سروصدای بیشتر و مصرف آب بالاتر اشاره کرد.
 • دوقلو: در ماشین لباسشویی‌های دوقلو، لباس‌ها در مخزن معلق و شسته می‌شوند. این مدل‌ها ظرفیت بالایی دارند، کار شستشو و خشک کردن را همزمان انجام می‌دهند ولی سروصدای نسبتا زیادی دارند و برای خشک کردن، باید لباس‌ها را جابه‌جا کنید.
 • درب از جلوی اتوماتیک: رایج‌ترین مدل‌های ماشین لباسشویی هستند. این مدل‌ها، کیفیت شستشوی بالا، صدای کم و امکانات جانبی زیادی دارند. البته طبیعتاً قیمتشان نیز بالاتر است. دستگاه‌های درب از جلو، برای افراد شاغل و پرمشغله انتخاب‌های بهتری هستند، چون برای خشک کردن لباس‌ها به زمان کمتری نیاز دارند.

بیشتر بخوانید: معرفی قابلیت هوشمند wash in wash در ماشین لباسشویی های اسنوا

راهنمای خرید بهترین ماشین لباسشویی

بعد از شناخت کلی انواع ماشین لباسشویی، باید به جزئیات و امکانات جانبی توجه کنیم. امروزه ماشین‌های لباسشویی امکانات زیادی ارائه می‌کنند تا با توجه به شرایطی مانند: تعداد افراد خانواده، میزان استفاده در طول روز، زمان، جنس لباس و… بهترین انتخاب را داشته باشید. بعضی از جزئیاتی را که به خرید بهترین ماشین لباسشویی کمک می‌کنند مرور می‌کنیم:  

 • برنامه شستشو: بهتان امکان می‌دهد با توجه به نوع غالب لباس‌ها، یک برنامه شستشو را انتخاب کنید. برنامه شستشو، دمای آب، سرعت شستشو، زمان شستشو و سرعت خشک کردن را بر اساس جنس لباس تنظیم می‌کند تا لباس آسیب نبیند و بهتر شسته شود؛ مثلاً برنامه‌ی شستشوی لباس‌های تیره، شستشوی لباس‌های نازک و حساس.
 • شستشوی سریع (Quick wash): این گزینه برای زمان‌هایی که عجله دارید، بسیار مناسب است چون باعث می‌شود لباس‌ها در زمان کمتری شسته شوند؛ البته باید حجم لباس‌هایی که در دستگاه قرار می‌دهید کم باشد. 
 • شستشو با تأخیر (Delay wash): اگر لباس‌ها، بعد از شسته شدن مدت زیادی در ماشین لباسشویی بمانند، چروک می‌شوند و بو می‌گیرند. با این امکان، می‌توانید هنگام خروج از منزل ماشین لباسشویی را روشن کنید و زمان شروع شستشو را بین ۶ تا ۳۶ ساعت به تاخیر بیندازید.
 • شستشوی حبابی: با تشکیل حباب، باعث می‌شود مواد شوینده به تار و پود پارچه نفوذ کنند و شستشو با کیفیت بهتری صورت بگیرد. همچنین با کوتاه کردن زمان شستشو، میزان مصرف برق را کاهش می‌دهد.
 • شستشو با بخار (Magic steam): بخار به دلیل گرمای بالا، بدون آسیب رساندن به پارچه، باکتری‌ها را از بین می‌برد و اتوکشی را راحت‌تر می‌کند.
 • اسپری آب و مواد شوینده (Jet wash system): با استفاده از یک نازل قدرتمند، آب و مواد شوینده را روی لباس‌ها اسپری می‌کند و به‌طور چشم‌گیری باعث کاهش زمان شستشو، افزایش کیفیت و کاهش مصرف انرژی می‌شود.
 • چرخش مضاعف (Extended tumble): با چرخش‌های بیشتر، باعث جلوگیری از چروک شدن لباس‌ها می‌شود.
 • لکه‌بر (Stain removal): این گزینه‌ برای خانواده‌هایی که کودک دارند، بسیار کابردی است چون باعث از بین رفتن لکه‌های پارچه می‌شود.
 • آبکشی شرعی: برخی از برندهای ماشین لباسشویی، برنامه‌ای برای آبکشی شرعی و مطابق با موازین اسلامی دارند.
 • تکنولوژی اضافه کردن لباس حین شستشو: با این گزینه، دیگر نگران فراموش کردن لباس‌ها نباشید، چون می‌توانید حین شستشو، لباس‌های جدیدی داخل دستگاه بیندازید.
 • کنترل از طریق وای‌فای: این ویژگی به شما این امکان را می‌دهد که دستگاه خود را از طریق اینترنت کنترل کنید. با کنترل هوشمند می‌توانید در حین انجام کارهای مختلف، روند کار دستگاه لباسشویی را زیرنظر داشته باشید.
چگونه ماشین لباسشویی مناسب انتخاب کنیم؟

چگونه یک ماشین لباسشویی مناسب انتخاب کنیم؟

تنوع مدل‌ها، قیمت‌ بالا و اهمیت ماشین‌های لباسشویی، باعث شده خرید این دستگاه، از سخت‌ترین و زمان‌برترین خریدها باشد؛ ولی شناخت ویژگی‌های کلی و امکانات جانبی، به شما کمک می‌کند با تعیین معیارها، به‌راحتی ماشین لباسشویی مناسب را انتخاب کنید.   

بهتر است قبل از خرید، با توجه به شرایط و سبک زندگی‌تان، می‌توانید امکاناتی که برایتان حائز اهمیت هستند را انتخاب کنید. بعد با تهیه لیستی از معیارهای مدنظرتان، می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن، بهترین انتخاب را داشته باشید. کمک می‌کند با نگاهی با کاتالوگ‌ها، به‌راحتی دستگاه مدنظر خود را انتخاب کنید.

امروزه، برندهای لوازم خانگی ایرانی، تنوع بسیار بالایی از لحاظ نوع، قیمت و امکانات ارائه می‌کنند. این برندها بازه‌ی بسیار بزرگی از درخواست‌ها و نیازهای مختلف را پاسخ می‌دهند و در انتخاب بهتر بهتان کمک می‌کنند.

حرف آخر اسنوا

انتخاب درست ماشین لباسشویی اهمیت زیادی دارد، چون این وسیله قیمت بالایی دارد و در زمان کوتاه قابل تعویض نیست، همچنین تاثیر زیادی روی کیفیت و طول عمر لباس‌ها دارد. بنابراین دقت و مطالعه کافی کمک می‌کند با یک انتخاب درست، مدت زیادی از لحاظ شستشوی لباس‌ها آرامش خاطر داشته باشید.

پیشنهاد  می‌شود قبل از خرید، لیستی از معیارها تهیه کنید و با اطلاعات برندهای مختلف در اینترنت تطبیق دهید، این روش کمک می‌کند در زمان کوتاه‌تری دستگاه موردنظر خود را انتخاب کنید.

 

چگونه مانع رنگ پس دادن لباس ها موقع شستشو شویم؟

تا به حال برایتان پیش آمده لباس سفیدتان را توی لباسشویی بیندازید و صورتی ملایم تحویل بگیرید؟! همه‌ی ما حداقل یک‌بار رنگ پس دادن لباس ها به یکدیگر را به چشم دیده‌ایم! اتفاقی که ناراحت و عصبانی‌مان کرده و باعث شده به‌دنبال پیدا کردن راه‌حلی برای برگرداندن رنگ لباس ، به این در و آن در بزنیم! برای همین ما در این مقاله قصد داریم با ارائه‌ی راهکارهایی برای ثابت نگه داشتن رنگ لباس موقع شستشو ، به شما کمک کنیم تا برای همیشه با این مشکل خداحافظی کنید.

اگر شما هم دغدغه‌ی از بین بردن رنگ پس دادن لباس را دارید، پس تا پایان مقاله همراه ما باشید تا راز رفع این معضل را با شما در میان بگذاریم!

قبل از شستشو، حواستان به رنگ پس دادن لباس ها به یکدیگر باشد!

همیشه بهتر است پیش از گرفتار شدن به دردسرهای لکه‌بری، قبل از روانه کردن لباس‌ها به داخل ماشین لباسشویی، به نکات ساده‌ی زیر توجه داشته باشید:

 1. لباس‌ها را بر اساس رنگ جدا کنید

قبل از شستشو، لباس‌های سفید را از لباس‌های با رنگ تیره جدا کنید و لباس‌های رنگ روشن را هم یک طرف دیگر بگذارید. همین جداسازی ساده خیالتان را از بابت رنگ پس دادن لباس ها به یکدیگر راحت می‌کند.

اگر این کار برایتان وقت‌گیر است می‌توانید چند سبد کوچک برای تفکیک لباس‌ها بر اساس رنگ کنار لباسشویی بگذارید تا وقتتان برای جدا کردن لباس ها گرفته نشود.

 • مانع سایش لباس‌ها شوید

لباس‌ها در لباسشویی بر اثر سایش با یکدیگر ممکن است آسیب ببینند و همین باعث آزاد شدن رنگ پارچه‌شان از قسمت‌های آسیب‌دیده شود. بنابراین قبل از شستشو، لباس‌ها (به‌خصوص لباس‌های لی) را پشت‌ورو کنید و زیپ و دکمه‌های لباس را ببنیدید.

همچنین بهتر است تنظیمات لباسشویی را روی دور آرام‌تری بگذارید. دور تند اصطکاک لباس‌ها را بیشتر می‌کند. همین نکات ساده به ثابت نگه داشتن رنگ شلوار لی و سایر انواع الیاف بسیار کمک می‌کند.

 • لباس‌های نو را امتحان کنید

اگر لباس تازه‌ای با رنگ‌های ناپایداری مثل مشکی، قرمز براق، آبی یا سبز خریده‌اید، برای اطمینان از این‌که از آن لباس‌های دردسرساز نیست و رنگ پس نمی‌دهد، آن را در ظرفی پر از آب و شوینده قرار دهید. اگر رنگ آب تغییر نکرد، لباستان را با خیال راحت با بقیه‌ی لباس‌ها بشویید.

بیشتر بخوانید: آیا باید لباس نو را قبل از پوشیدن بشوییم؟

 • از برچسب لباس غافل نشوید

خواندن توصیه‌های روی برچسب یا تگ (Tag) لباس به شما کمک می‌کند تا  ویژگی‌های خاص الیاف لباستان را بشناسید و نکات لازم برای یک شستشوی بهتر را رعایت کنید. بنابراین بهتر است علائم مربوط به شستشوی لباس را بشناسید.

برگرداندن رنگ لباس ها هنگام شستشو

چگونه رنگ لباس را برگردانیم؟

اگر به هر دلیلی تجربه‌ی ناخوشایند رنگ پس دادن لباس ها برایتان پیش آمد، نگران نباشید، ما راه‌حل‌های زیادی برای رفع این مشکل سراغ داریم. در ادامه به شما خواهیم گفت برای برگرداندن رنگ لباس های سفید و رنگی استفاده از چه روش‌هایی موثر است.

چند ترفند ساده برای برگرداندن رنگ لباس سفید

لباس‌های سفید همیشه برای رنگ گرفتن آماده و مشتاق‌اند! بنابراین یک غفلت کوچک می‌تواند لباس‌های سفیدتان را به لکه‌های رنگی کوچک و بزرگ آغشته کند! در این صورت ترفندهای زیر می‌توانند باعث تولد دوباره‌‌ی لباس سفیدتان شود!

این نکته را هم به یاد داشته باشید که برای رفع رنگ گرفتگی لباس، بهتر است پیش از خشک شدن آن اقدام کنید، زیرا فرایند خشک شدن احتمال ماندگار شدن رنگ روی لباس را بیشتر می‌کند.

 1. شستن، شستن و بازهم شستن

بعد از رنگ گرفتن لباس‌ها اولین راه‌حلی که به ذهن همه‌مان می‌رسد، شستن چندباره‌ی آن است. البته اغلب اوقات هم راه موثری محسوب می‌شود. روند ساده‌ای هم دارد، فقط باید چند بار لباس را با آب گرم و مواد شوینده، شستشو دهید و آبکش کنید.

 • پای سرکه را وسط بکشید

برای پاک کردن لکه‌های رنگی از روی لباس، یک یا دو فنجان سرکه‌ی سفید را با مواد شوینده مخلوط کنید. لباس را در ظرف آب بخیسانید، مخلوط سرکه و شوینده را به آن اضافه کنید و بعد از ۲۴ ساعت شستشود دهید تا لکه‌ها کاملاً از روی لباس پاک شوند.

 • تاثیر لیموترش را به چشم ببینید

شاید ندانید اما لیموترش یکی از موثرترین مواد برای درخشان کردن لباس‌های سفید است. فقط کافی است یک ظرف پر از آب را روی شعله‌ی گاز بگذارید، لباس رنگ گرفته را به همراه چند برش لیمو درون ظرف بیندازید.

بعد از جوش آمدن آب، شعله را خاموش کنید و یکی دو ساعت بعد لباس‌ها را با مایع ظرفشویی و آب گرم بشویید. مطمئناً از نتیجه‌ی کار شگفت‌زده خواهید شد!

 • جوش شیرین، پودر رختشویی، نمک و دیگر هیچ

شستن لباس با جوش شیرین معمولاً روش موثری برای پاک کردن انواع لکه‌ها محسوب می‌‌شود. برای این کار اول از همه لباس رنگ‌گرفته را حسابی در آب بخسانید. سپس با نسبت‌های مساوی جوش شیرین، پودر رختشویی و نمک را کاملاً  با هم مخلوط کنید و روی لباس بریزید. بعد از چند ساعت آبکش کنید تا لکه‌های رنگی شسته شوند.

 • از آب اکسیژنه کمک بگیرید

شما می‌توانید با نسبت ۱ به ۱، آب و محلول پراکسیدهیدروژن (آب اکسیژنه) را با هم مخلوط کنید و لباس سفید رنگ گرفته‌تان را در آن بیندازید خواهید دید لکه‌ها به آرامی پاک می‌شوند.

البته قبل از انجام این کار گوشه‌ی کوچکی از لباس را در محلول قرار دهید تا مطمئن شوید آسیبی به لباستان وارد نمی‌شود.

 • به سراغ سفیدکننده مناسب بروید

برای لکه‌های رنگی سرسخت می‌توانید لباس را به مدت ۲۰ دقیقه در محلول سفیدکننده قرار دهید. اگر بعد از این مدت لکه همچنان باقی مانده بود بهتر است یک شب تا صبح لباس را در آب و سفیدکننده به حال خود رها کنید.

البته حواستان باشد که حتماً از سفیدکننده‌ی برپایه‌ی اکسیژن استفاده کنید تا بافت لباس آسیب نبیند.

خوب است بدانید سه نوع سفیدکننده وجود دارد:

 1. سفیدکننده‌ بر پایه‌ی کلر (Chlorine bleach) که حاوی هیپوکلریت سدیم است و معمولاً آن را با نام وایتکس یا آب ژاول می‌شناسیم. این همان محلولی است که به هیچ وجه نباید برای شستن لباس از آن استفاده کنید. چون کلر موجود در آن الیاف لباس را از بین می‌برد.
 2. سفیدکننده بر پایه‌ی اکسیژن (Oxygen bleaching)، حاوی هیدروژن پراکسید و فاقد کلر است. به همین دلیل استفاده از آن هیچ آسیبی به لباس وارد نمی‌کند. شوینده‌های بر پایه‌ی اکسیژن با OXO یا Oxi یا Oxygen قابل تشخیص است.
 3. پودر سفیدکننده (Bleaching powder) حاوی هیپوکلریت کلسیم است و کاربردی در شستشوی لباس ندارد.

باتوجه به این نکته پیش از استفاده از سفیدکننده حتماً روی برچسب آن را بادقت نگاه کنید.

 • تاثیر چای سبز و نمک را امتحان کنید

لباس سفیدی را که رنگ گرفته به‌مدت ۱۵ دقیقه با مواد شوینده و در آب سرد بشویید. سپس آن را در یک ظرف پر از آب داغ بگذارید، ۲ تا ۳ لیوان چای سبز دم کرده به آن اضافه کنید.

بعد از ربع ساعت، لباس را روی یک سطح پهن کنید و روی قسمت‌های رنگی، نمک بریزید. ۲۰ دقیقه بعد لباس را به روش‌های معمول شسشتو دهید یا توی لباسشویی بیندازید.

البته باید بدانید که شستن لباس با نمک در رفع لکه‌ها موثر است اما استفاده مکرر از این روش به‌مرور الیاف پارچه را از بین می‌برد.

 • آخرین ضربه را با جوش شیرین و سفیدکننده محکم‌تر بزنید!

اگر لکه‌ی رنگی روی لباس سفید سرسخت‌تر از روش‌های قبلی بود، وقت آن است که یک فنجان جوش شیرین را در دو لیتر آب حل کنید و لباس سفید رنگ گرفته را به مدت ۱۲ ساعت در آن بخیسانید. بعد از آن ۲۰ دقیقه در سفیدکننده‌ی بر پایه‌ی اکسیژن قرار دهید تا لباستان سفید و درخشان شود.

ثابت نگه داشتن رنگ لباس ها

برای برگرداندن رنگ لباس های رنگی کدام روش بهتر است؟

از آنجا که لباس‌های رنگی نسبت به لباس‌های سفید حساس‌تر‌اند، از هر روشی نمی‌توانید برای از بین بردن رنگ پس دادن لباس ، استفاده کنید. بنابراین از بین روش‌هایی که در قسمت قبل معرفی کردیم، شما می‌توانید برای لباس‌های رنگی‌تان با خیال راحت از روش سرکه‌سفید، چای سبز و نمک و همین‌طور سفیدکننده‌ی بر پایه‌ی اکسیژن استفاده کنید.

فراموش نکنید که قبل از استفاده از سفیدکننده، تاثیر آن را بر گوشه‌ی کوچکی از لباستان امتحان کنید تا مطمئن شوید رنگ اصلی لباس تحت تاثیر محلول، از بین نمی‌رود.

خوب است بدانید که برای برطرف کردن لکه‌هایی که در اثر استفاده از سفیدکننده روی لباس ایجاد شده‌اند، روش جالبی وجود دارد. برای این کار می‌توانید از الکل ایزوپروپیل استفاده کنید، به این شکل که پنبه‌ی آغشته به الکل را به اطراف لکه بکشید، خواهید دید که رنگ لباس کمی پخش می‌شود!

در ادامه درست مثل نقاشی کردن، پنبه را به سمت لکه بکشید تا قسمتی که با سفیدکننده سفید شده دوباره رنگی و با سایر قسمت‌های لباس یکدست شود.

ناگفته نماند که الکل ایزوپروپیل را می‌توانید از داروخانه تهیه کنید.

موثرترین روش برای برگرداندن لباس موقع شستشو

روش‌هایی برای ثابت نگه داشتن رنگ شلوار لی

پیراهن و شلوار لی (جین) لباس‌های پرطرفداری هستند که با وجود بادوام بودن، معمولاً خیلی زود رنگشان می‌رود. اما شما با رعایت نکات ساده‌ای می‌توانید این اتفاق را مدت‌ها به تعویق بیندازید.

 • برای شستن لباس‌های لی بهتر است به‌جای پودر رختشویی از صابون یا مایع دستشویی استفاده کنید.
 • شستن لباس لی با به‌صورت دستی، به ماندگاری آن بیشتر کمک می‌کند اما اگر وقت ندارید و می‌خواهید از لباسشویی استفاده کنید، یادتان باشد که دمای آب از ۱۰۵ درجه‌ی سانتیگراد و دور چرخش از ۶۰۰ دور در دقیقه کمتر باشد.
 • یکی از روش‌های طبیعی‌ای که باعث تثبیت رنگ لباس‌های لی می‌شود، استفاده از محلول سرکه و نمک در اولین شستشو است. برای این کار یک لیوان سرکه را با کمی آب و دو قاشق غذاخوری نمک مخلوط کنید و لباس را در حدود یک ساعت در این محلول قرار دهید.

بیشتر بخوانید: چگونه بدون آب رفتگی و دردسر شلوار جین را بشوییم

برای ثابت نگه داشتن رنگ لباس موقع شستشو چه راهکاری وجود دارد؟

از آنجا که بالاتر از سیاهی رنگی نیست، لباس‌های مشکی معمولا رنگ نمی‌گیرند اما اگر جنس نامرغوب و یا رنگ ناپایدار داشته باشند تا دلتان بخواهد به لباس‌های دیگر رنگ می‌دهند! البته فقط مشکی نیست که زورش به بقیه رنگ‌ها می‌رسد، رنگ‌های مختلف با تونالیته‌ی قرمز و آبی هم چنین خاصیتی دارند!

اما شما می‌توانید با رعایت نکات مربوط به «قبل از شستشو» و همین‌طور با کمک روش‌های زیر به ثابت نگه داشتن رنگ لباس موقع شستشو کمک کنید.

 • لباسشویی را روی آب سرد و دور کند تنظیم کنید.
 • لباس‌های رنگی نو به‌خصوص لباس‌های مشکی را بار اول با دست بشویید تا بتوانید میزان رنگ‌دهی‌اش را بررسی کنید. (هنگام شستشو نیازی به چنگ زدن نیست.)
 • لباس‌ها را به مدت طولانی در آب داغ قرار ندهید.
 • مدت‌زمان شستشوی لباس‌ها را کوتاه کنید.
 • برای خشک کردن لباس‌های رنگی، از خشک‌کن استفاده نکنید. خشک شدن لباس در هوای آزاد و به کمک آفتاب، به تثبیت رنگ لباس کمک می‌کند.

در صورتی که وقت ندارید و بالاجبار باید از خشک‌کن استفاده کنید، بهتر است تنظیمات لباسشویی را روی دور کند و بدون گرما قرار دهید.

 • از فروشگاه‌های لوازم شوینده ورقه‌ی جذب رنگ تهیه کنید. این ورقه‌ها در هنگام شستشو رنگ‌های پس‌داده شده را به خود جذب می‌کنند و مانع از لکه گرفتن سایر لباس‌ها می‌شوند.
 • شستشوی لباس‌های مختلف با جنس، رنگ و الیاف متفاوت را با شوینده‌ی مخصوص به خودشان انجام دهید. زیرا هر شوینده‌ای فرمولاسیون خاص خود را دارد که به شستشوی بهتر لباس کمک می‌کند و ریسک رنگ پس دادن لباس ها را کم می‌کند.

بیشتر بخوانید: چه چیزهایی را نباید در ماشین لباسشویی بیندازیم؟

حرف آخر اسنوا

در این مقاله سعی داشتیم ریز و درشت نکات لازم برای جلوگیری از برگشت رنگ لباس و همین‌طور روش‌های موثر برای ثابت نگه داشتن رنگ لباس موقع شستشو را به شما معرفی کنیم. این نکات و روش‌ها همگی از آزمون‌های مختلف لکه‌بری سربلند بیرون آمده‌اند. پس تک تکشان را به خاطر بسپارید تا در هنگام شستشو و یا رنگ گرفتن لباس‌هایتان به سراغ مناسب‌ترین روش بروید و ساده و بی‌دردسر مشکل رنگ پس دادن لباس ها به یکدیگر را حل کنید!

 

آدرس : شهرری - خیابان شیخ اکبری - پلاک 320

 تلفن :  02155921775 - 02155957148 - 02155957410 - 02155956823 -  02155975274

 پیام رسان : 09127901509

 کپی فقط با ذکر نام فروشگاه لوازم خانگی صالحی