بهترین تلویزیون QLED در سال 2023

 Best QLED TVs

فناوری های تلویزیونی مختلفی در سطح مصرف کننده موجود است که هر کدام مزایا و معایبی دارند. یکی از این فناوری‌ها لایه کوانتومی است که تلویزیون‌ها دارند که در نتیجه طیف رنگی وسیع‌تری نسبت به تلویزیون‌های LCD سنتی ایجاد می‌کند، به این معنی که آنها رنگ‌های بیشتری را نشان می‌دهند. از سال 2017، سامسونگ تلویزیون‌های نقطه کوانتومی خود را با نام QLED نامگذاری کرده است، و اگرچه QLED عمدتاً با سامسونگ مرتبط بوده است، تولیدکنندگان دیگری مانند Vizio، LG، Hisense و TCL تلویزیون‌هایی با فناوری نقطه کوانتومی تولید می‌کنند که برخی با نام‌های متفاوتی هستند. در اینجا می توانید با تفاوت LED و QLED آشنا شوید. ما بیش از 375 تلویزیون را خریداری و آزمایش کرده‌ایم و در زیر توصیه‌های ما برای بهترین تلویزیون‌های QLED که می‌توانید بخرید آورده شده است. همچنین، انتخاب های ما را برای بهترین تلویزیون های LED، بهترین تلویزیون ها و بهترین تلویزیون های HDR ببینید.

 

 بهترین تلویزیون QLED

 

 بهترین تلویزیون QLED که ما آزمایش کرده‌ایم Samsung QN90B QLED است. این یک تلویزیون عالی است که کیفیت تصویر قابل توجهی را ارائه می دهد. دارای یک نور پس زمینه Mini LED چشمگیر است که به آن امکان می دهد سیاهی های عمیق و یکنواخت را بدون شکوفایی قابل توجه در صحنه های تاریک نمایش دهد. پنل QLED آن طیف رنگی وسیع و حجم رنگ فوق العاده ای را ارائه می دهد، به این معنی که رنگ ها روشن، زنده و واقعی هستند. همچنین دارای کنترل انعکاس فوق العاده و حداکثر روشنایی استثنایی است، بنابراین حتی در روشن ترین اتاق ها نیز عالی به نظر می رسد. این تلویزیون به لطف نسبت کنتراست عالی و ویژگی چشمگیر کم نور محلی Mini LED برای تماشای فیلم در یک اتاق تاریک است. در مناظر تاریک اطراف اجسام روشن بسیار کمی شکوفا می شود، و ویژگی کم نور محلی تضمین می کند که هایلایت های روشن به خوبی برجسته شوند. این رابط هوشمند اختصاصی تایزن OS سامسونگ را اجرا می کند که استفاده از آن آسان است و مجموعه ای عالی از برنامه ها و بازی های پخش جریانی دارد.

 

 بهترین تلویزیون QLED میان رده

 

Hisense U8H بهترین تلویزیون QLED میان رده ای است که ما آزمایش کرده ایم. این تلویزیون چشمگیر است که دارای نور پس زمینه Mini LED مشابه QN90B QLED سامسونگ است، اما کاملاً روشن نیست. همراه با طیف رنگی بسیار گسترده‌اش، برای تماشای فیلم‌های HDR عالی است، زیرا هایلایت‌ها در پس زمینه‌های تیره ظاهر می‌شوند و رنگ‌ها زنده به نظر می‌رسند. از هر دو فرمت HDR10+ و Dolby Vision پشتیبانی می‌کند، بنابراین می‌توانید از هر محتوایی که پخش می‌کنید استفاده کامل را ببرید. استفاده از پلتفرم هوشمند Google TV داخلی آسان است و تعداد زیادی برنامه دارد که می توانید دانلود کنید، بنابراین نیازی به خرید جعبه پخش خارجی ندارید. دارای مجموعه ای عالی از ویژگی های اضافی، از جمله پشتیبانی از FreeSync برای کاهش پارگی صفحه. ویژگی‌های پردازش و بازی آن به اندازه QN90B صیقلی نیست، و در هنگام بازی باگ‌ها و مشکلات کمی وجود دارد، بنابراین اگر می‌خواهید بهترین تجربه بازی را داشته باشید، QN90B انتخاب کمی امن‌تر است.

 

 بهترین تلویزیون QLED از نظر اقتصادی

بهترین تلویزیون QLED مقرون به صرفه ای که ما آزمایش کرده ایم Hisense U6H است. این یک گزینه خوب است که کیفیت تصویر بهتری را نسبت به برخی از گزینه های گران قیمت تر و سطح بالا ارائه می دهد. طیف رنگی گسترده ای را نمایش می دهد و حداکثر روشنایی HDR خوبی دارد، بنابراین برخی از هایلایت ها ظاهر می شوند، اما نه همه، که برای یک تلویزیون ارزان قیمت تا حدودی عادی است. هنوز هم برای تماشای فیلم های HDR عالی است زیرا نسبت کنتراست بالایی دارد که سیاهی عمیق را نشان می دهد. ویژگی کم نور محلی با آرایه کامل در بهبود کیفیت تصویر در صحنه های تاریک مناسب است. در اطراف اجسام روشن کمتر شکوفه می شود، اما به خوبی ویژگی های Mini LED در Hisense U8H و Samsung QN90B QLED نیست. مانند Hisense U8H رده بالاتر، آخرین رابط هوشمند Google TV را نیز اجرا می‌کند و از کنترل صوتی هندزفری از طریق Google Assistant یا Alexa برای باز کردن سریع برنامه‌های مورد علاقه یا جستجوی محتوا پشتیبانی می‌کند.

 

 ارزان ترین تلویزیون QLED

 

 بهترین تلویزیون QLED ارزانی که ما آزمایش کرده ایم Insignia F50 QLED است. تلویزیون‌های دارای فناوری کوانتوم دات معمولاً ارزان نیستند، بنابراین این تلویزیون به دلیل طیف رنگی فوق‌العاده گسترده‌اش متمایز است و آن را به بهترین تلویزیون QLED ارزان تبدیل می‌کند. به طور کلی کیفیت تصویر مناسبی را با کنتراست عالی ارائه می دهد، اما فاقد ویژگی های پیشرفته مانند ویژگی کاهش نور محلی است و نمی تواند برای غلبه بر تابش خیره کننده بسیار روشن باشد. به طور کلی، محتوای HDR خوب به نظر می رسد، با رنگ های اشباع شده که خوب به نظر می رسند، اما به اندازه کافی روشن نیستند که نیت سازنده محتوا را نشان دهد، بنابراین اگر به آن اهمیت می دهید، یک مدل میان رده یا گران قیمت مانند Hisense U6H انتخاب بهتری است. . اگرچه این تلویزیون هنوز هم یک تلویزیون ارزان است و قابلیت پردازش تصویر محدود و ویژگی های کمتری نسبت به مدل های گران قیمت این لیست دارد. محتوای رزولوشن پایین‌تر به خوبی تلویزیون‌های دیگر ارتقاء نمی‌یابد، و به‌طور قابل‌توجهی نواربندی بیشتری در مناطقی با رنگ مشابه وجود دارد. این ویژگی های بازی پیشرفته بسیار کمی دارد، بنابراین برای گیمرهای معمولی که نیازی به جدیدترین و بهترین ویژگی های بازی ندارند، بهترین گزینه است. متأسفانه تولید آن متوقف شده است، بنابراین یافتن آن بسیار سخت است. در برخی از خرده‌فروش‌ها موجود می‌شود و در انبار موجود نیست، بنابراین اگر بتوانید یکی از آن‌ها را پیدا کنید، احتمالاً قیمت بالایی دارد.

 

 نکات مهم

 

 Samsung S95B OLED: Samsung S95B OLED جایگزین ارزان‌تری برای Sony A95K OLED است که از همان فناوری پنل استفاده می‌کند. با این حال، Dolby Vision را پشتیبانی نمی کند و از فرمت صوتی محدودی پشتیبانی می کند. بررسی ما را ببینید

 

 به روزرسانی های اخیر

 

Translation is too long to be saved
30 ژانویه 2023: سامسونگ S95B OLED را با Sony A95K OLED جایگزین کرد. 01 دسامبر 2022: انتخاب های ما را از نظر دقت و سازگاری تأیید کرد و متن را بازخوانی کرد. 03 اکتبر 2022: Hisense U9DG حذف شد، زیرا یافتن آن دشوار است، و توصیه‌های باقی‌مانده را با مدل‌های 2022 جایگزین کرد، زیرا یافتن مدل‌های 2021 به طور فزاینده‌ای دشوار است. Insignia F50 QLED به عنوان "بهترین تلویزیون QLED ارزان" و Samsung S95B OLED به عنوان "بهترین تلویزیون QD-OLED" اضافه شد. 27 ژوئن 2022: Hisense U8G را به عنوان "بهترین تلویزیون میان رده" تغییر نام داد تا نیازهای کاربر را بهتر منعکس کند و Vizio M7 Series Quantum 2021 را حذف کرد. به‌روزرسانی‌های قابل توجه بر اساس تغییرات. 28 مارس 2022: متن به روز شده برای وضوح و اضافه شدن Insignia F50 QLED به Notable Mentions.

 

 همه بررسی ها

 

توصیه های ما در بالا همان چیزی است که ما فکر می کنیم در حال حاضر بهترین تلویزیون با فناوری نقطه کوانتومی برای خرید اکثر افراد با سلیقه های مختلف است. قیمت (تلویزیون ارزان‌تر بر تلویزیون گران‌تر اگر تفاوت ارزشش را نداشته باشد) و در دسترس بودن (هیچ تلویزیونی که در همه جا به سختی یافت می‌شود یا تقریباً موجود نیست) را در نظر می‌گیریم. اگر دوست دارید کار انتخاب خود را انجام دهید، در اینجا لیستی از تمام بررسی های ما در مورد تلویزیون های LED وجود دارد، اما ممکن است برخی از آنها QLED نباشند. مراقب باشید زیاد درگیر جزئیات نشوید. در حالی که هیچ تلویزیونی کامل نیست، اکثر تلویزیون ها به اندازه کافی عالی هستند که تقریباً همه را راضی کنند، و تفاوت ها اغلب قابل توجه نیستند مگر اینکه واقعاً به دنبال آنها باشید.

 

کپی فقط با ذکر نام فروشگاه لوازم خانگی صالحی

 منبع : https://www.rtings.com


مطالب پر بازدید