دلایل نشناختن هارد اکسترنال در تلویزیون

منبع : https://khedmatazma.com

دلایل نشناختن هارد اکسترنال در تلویزیون

مشکل نشناختن هارد اکسترنال در تلویزیون در اتصال این وسیله نگهدارنده و انتقال دهنده اطلاعات به تلویزیون مشاهده می‌شود. نشناختن هارد پس از اتصال به تلویزیون تحت تاثیر مواردی سخت افزاری و نرم افزاری متعددی بروز می‌دهد.

عدم شناسایی هارد اکسترنال در کنار مشکل خواندن هارد اکسترنال در تلویزیون در برخی مواقع تحت تاثیر عدم هماهنگی بین فرمت این تجهیزات با سیستم مدنظر رخ می‌دهد. در حالت کلی مواجهه با عدم شناسایی هارد اکسترنال بعد از اتصال به تلویزیون با مشکلاتی خصوصا در مواقع ضروری همراه بوده که باید درصدد رفع آن برآییم.

مشکل خواندن هارد بعد از اتصال به تلویزیون و مشکل نخواندن هارد اکسترنال در مک در کنار مراحل اتصال کابل هارد اکسترنال به کامپیوتر در بین کاربران علاقمند به استفاده از این قابلیت در دنیای دیجیتال دنبال کننده‌ی زیادی دارد. در این مطلب از مجله خدمت از ما به ارائه روش‌های در رفع مشکل نشناختن هارد اکسترنال در تلویزیون و عدم شناسایی هارد اکسترنال پرداخته شده است.

سلامت انواع کابل usb و hdmi در مواردی مثل اتصال گوشی به تلویزیون قدیمی ،برقراری اتصال لپ تاپ به تلویزیون و نحوه اتصال سینما خانگی به تلویزیون در کنار قابلیت‌های دریافتی از اتصال هارد اکسترنال و انواع فلش تاثیر بسزایی دارد. 

امروزه در سیستم تلویزیون‌های هوشمند و در نتیجه عیب یابی تلویزیون سامسونگ و سایر برندها در شناخت و رفع این ایراد، قابلیت ارتباط بیسیم برای کاهش این قبیل مشکلات در فرآیند‌هایی مثل کنترل تلویزیون با گوشی و قابلیت نصب نرم افزار در پخش زیر نویس در تلویزیون دیده می‌شود. 

 

مشکل نشناختن هارد اکسترنال در تلویزیون

یکی از قابلیت‌های ارائه شده در اثر دیجیتال ورود هارد‌های اکسترنال برای ذخیره برنامه، ویدئو و اطلاعات در فرمت‌های مختلف مستقل از محیط کامپیوتر و لپ تاپ است. امکان اتصال این تجهیزات به سیستم عامل‌های گوناگون شرایط اتصال آن به دستگاه‌های مختلف مثل تلویزیون را فراهم کرده است.

در این میان مواجهه با ایراداتی مثل مشکل نشناختن هارد اکسترنال در تلویزیون از سری مواردی بوده که بهره‌مندی از امکانات ایت تجهیزات را دشوار می‌کند. مشکل عدم شناسایی هارد اکسترنال در تلویزیون زمان اتصال USB این وسیله با دستگاه با پیغامNot Recognized روی نمایشگر نمایان می‌شود.

 

عدم شناسایی هارد اکسترنال بعد از اتصال به تلویزیون

 

رفع این خطا مسیر دسترسی شما به اطلاعات ذخیره شده در هارد اکسترنال را هموار و مشکل نشناختن هارد اکسترنال در تلویزیون را از بین می‌برد.

بنابراین در حالت کلی همان اندازه که تعمیر قطعاتی مثل بک لایت تلویزیون، رفع ایراد قطعه پنل تلویزیون، تشخیص علت قطع شدن صدای گیرنده دیجیتال و موارد مشابه در استفاده بهینه از این دستگاه تاثیر گذار بوده توجه کافی به رفع این قبیل ایرادات نرم افزاری نیز دایره استفاده از قابلیت‌های کاربردی و به روز شده تلویزیون را گسترش می‌دهد.

 

رفع مشکل نشناختن هارد بعد از اتصال به تلویزیون

روش‌های زیادی برای رفع این مشکل از تعویض کابل ارتباطی تا نصب انواع نرم افزار در محیط‌های متعدد وجود داشته که در بخش بعدی به معرفی بهترین و رایج ترین آنها می‌پردازیم.

 

اطمینان از پشتیبانی تلویزیون از این قابلیت

در هنگام مواجهه با مشکل اتصال هارد اکسترنال به تلویزیون از اینکه آیا سیستم داخلی این وسیله قابلیت پشتیبانی از انواع فلش مموری و هارد اکسترنال را دارد یا نه مطمئن شوید.بنابراین هنگام اتصال هارد اکسترنال به تلویزیون تنظیمات داخلی را در بخش‌های نامبرده بصورت زیر چک کنید.

 • ضبط و پخش قابلیت HDD در برخی مواقع از طریق USB SSD انجام نمی‌شود.
 • نوع خاصی از هارد اکسترنال بنام هارد‌های وسترن دیجیتال رمزگذاری شده بوده و باید قبل از استفاده در دستگاه‌های مثل تلویزیون در کامپیوتر decode یا غیر فعال شوند.
 • فعال بودن قابلیت YouView تلویزیون قابلیت‌های Satellite و HDD REC از دسترس خارج می‌کند.

 

اتصال هارد اکسترنال به تلویزیون ال جی

 

با بررسی دفترچه راهنمای تلویزیون هوشمند خود یا ورود به سایت سازنده این قبیل تلویزیون‌ها در هنگام مواجهه با مشکل نشناختن هارد اکسترنال در تلویزیون از وجود این قابلیت در دستگاه اطمینان حاصل بفرمایید.

 

 شرایط اتصال هارد اکسترنال در گیرنده دیجیتال و تلویزیون

یکی از دلایل اصلی بروز مشکل نشناختن هارد اکسترنال در تلویزیون عدم اتصال صحیح کابل به پورت تعبیه شده در دستگاه است. علاوه بر این مورد محدودیت‌های اندازه یا عدم هماهنگی فضای هارد اکسترنال با مدل تلویزیون در عدم خوانایی وشناسایی هارد پس ار اتصال تاثیر دارد.

در این شرایط مدل تلویزیون و میزان حجم تعیین شده برای حافظه این دستگاه در شناسایی هارد نقش دارد.

 

رفع عدم شناسایی هارد اکسترنال در تلویزیون‌های هوشمند

پس از اطمینان از اتصال صحیح پورت هارد به تلویزیون هوشمند باید مراحل رجیستر شدن هارد در تلویزیون را انجام دهید. قبل از انجام این کار توجه داشته باشید که پس از رجیستر شدن هارد در تلویزیون دیگر امکان استفاده از آن در محیط کامپیوتر و ویندوز وجود ندارد.

 

اتصال هارد اکسترنال به گیرنده دیجیتال

 

 • برای رجیستر کردن ابتدا هارداکسترنال را به تلویزیون وصل کنید.
 • برای تلویزیون‌های اندرویدی مسیر HOME > Settings > Recording HDD Set-up > HDD Registration را دنبال کنید.
 • برای مدل های دیگر مسیر HOME > System Settings > Recording Set-up > HDD Registration را طی کنید.
 • سپس دستوراتی که برای رجیستر هارددیسک به شما نمایش داده می شود را دنبال کنید. حداکثر ۸ درایو هارددیسک را می توان رجیستر کرد.

برای لغور رجیستر درایو هارددیسک مسیر HOME > System Settings > Recording Set-up > HDD Deregistration را طی کنید. دستگاه را برای لغو رجیستر انتخاب کنید. پس از لغو رجیستر، داده های ضبط شده دیگر قابل پخش نخواهند بود.

 

مشکل نشناختن هارد اکسترنال در تلویزیون با نرم افزار

تا به این قسمت روش‌هایی را برای رفع مشکل نشناختن هارد اکسترنال در تلویزیون ارائه دادیم که وابسته به سیستم داخلی خود دستگاه قابل انجام است. در این بخش روش هماهنگ کردن فرمت هارد برای اتصال به تلویزیون را معرفی می‌کنیم.

بعنوان مثال می‌توان به نرم افزار Fat32Formatter که وظیفه‌ی فراهم کردن شرایط را برای ساپورت فرمت‌های بالای هارد در تلویزیون ال جی، سونی و غیره را برعهده داشته اشاره کرد. علاوه بر این با کاربرد نرم افزار MiniTool Partition Wizard می توانید فرمت GPT را به MBR تبدیل کنید و مشکل عدم شناسایی هارد اکسترنال در گیرنده دیجیتال تان را حل کنید.

 

اتصال هارد اکسترنال به گیرنده دیجیتال

 

مشکل اتصال هارد دیسک به تلویزیون ختم نشده و دیگر دستگاه‌ها مثل لپ تاپ و کامپیوتر تحت سیستم عامل‌ها مختلف را نیز شامل می‌شود. در ادامه به دلایل عدم شناسایی هارد اکسترنال در مک اشاره مختصری خواهیم داشت.

 

عدم شناسایی هارد اکسترنال در مک

از آنجایی که لپ تاپ‌های مک یا سیستم‌های گیرنده دیجیتال طراحی شده تحت این سیستم عامل از محورهای ایمنی ios بهره مند هستند، بنابراین جای تعجب ندارد که اتصال هارد اکسترنال به آنها با شرایط ساده و راحتی همراه باشد. یادگیری نحوه اتصال هارد اکسترنال به مک تا حد زیادی در رفع عدم شناسایی آن تاثیر دارد.

 

نحوه اتصال هارد اکسترنال به مک

برای این کار کافی است هارد اکسترنال خود را با فایل سیستمی که برای ویندوز مک قابل پشتیبانی باشد فرمت کنید. اما قبل از اینکه با دیگر مراحل فرآیند اتصال هارد اکسترنال به مک آشنا شوید توجه داشته باشید که پس از فرمت کردن کلیه اطلاعات شما پاک می‌شود.

 

نحوه اتصال هارد اکسترنال به مک

 

اگر هارد شما همچون بیشتر هاردهای موجود در بازار از قبل با فرمت NTFS فرمت شده باشد، اطلاعات موجود در آن برای لپ تاپ‌های Mac OS X تنها قابل خواندن (read only) است و شما نمی‌توانید از لپ تاپ خود چیزی به هارد اضافه کنید.اگر امکان اتصال هارد به دستگاه شما وجود نداشته از نصب یک مبدل برای وصل شدن آن استفاده کنید.

دلایل اصلی عدم اتصال هادرد اکسترنال به تلویزیون

اگر تلویزیون شما هارد اکسترنال یا فلش مموری را شناسایی نمی کند موارد زیر را هم بررسی کنید:

 • گاهی اوقات تلویزیون شما از درایوهایی که فرمت USB 3.0 دارند پشتیبانی نمی کند و شما باید فرمت آن را به USB 2.0 تغییر دهید (نشان دهنده سرعت انتقال اطلاعات از هارد به تلویزیون است).
 • هارد اکسترنال یا فلش مموری شما رمزگذاری شده و دارای پسورد است.
 • از سالم بودن کابل‌های هارد اطمینان کرده و یکبار کابل‌ها را جدا و مجدد وصل کنید.
 • برنامه هایی که می خواهید انتقال دهید را بررسی کنید که دارای قفل نبوده و تایمر ضبط غیر فعال باشد.
 • برخی مواقع پر بودن هاردیسک مانع اجرای آن روی تلویزیون می‌شود.

 

خدمات تعمیر لوازم برقی پرکاربرد مثل تلویزیون همطراز با مواردی مثل تعمیر ماشین لباسشویی ارج، عیب یابی و تعمیر یخچال ارج، رفع خطا و تعمیر یخچال ال جی و در نهایت علت دود زدن اجاق گاز در کنار رفع مشکلات سخت افزاری با حذف کد خطاها و تشخیص علت بروز آن‌ها در تنظیمات دستگاه همراه است.

نسل پیشرفته و هوشمند لوازم با سوالاتی مثل eco در یخچال چیست و دیگر موارد تخصصی همراه بوده که در هر وسیله‌ای نیاز به تخصص و مهارت افراد را به دنبال دارد.بنابراین با انتخاب یک مرجع مناسب بهترین‌ها را برای رفع مشکلات پیش آمده در تنظیمات تلویزیون و دیگر لوازم برقی و خانگی‌تان انتخاب کنید. 
منبع : https://khedmatazma.com 


مطالب پر بازدید