عیوب تلویزیون ال جی

منبع : https://khedmatazma.com

عیوب تلویزیون ال جی

عیوب تلویزیون ال جی با یک سری علائم در عملکرد تلویزیون ال جی همراه است. بررسی و شناخت نشانه‌های بروز ایراد و عیوب تلویزیون ال جی در تشخیص صحیح نحوه تعمیر تلویزیون تاثیر بسزایی دارد. تعمیر تلویزیون ال جی در نوع LED، LCD و دیگر مدل‌های پس از عیب یابی تخصصی و یافتن راهکار صحیح انجام می‌شود.

بررسی عیوب تلویزیون ال جی بعبارتی ملموس تر عیب یابی تلویزیون ال جی امری تخصصی بوده که باید توسط افراد متخصص و آموزش دیده انجام شود. هر گونه تشخیص اشتباه تعمیر غیر اصولی و نقص در عملکرد تلویزیون ال جی را به دنبال دارد.

 

آموزش تعمیر تلویزیون ال جی با تشخیص عیوب تلویزیون ال جی آغاز و با تعمیر یا تعویض قطعات تعبیه شده در پنل تلویزیون، تعمیر فلت تلویزیون و موارد مشابه پس از تشخیص صحیح ایراد پایان می‌یابد. در این مطلب با بررسی پر تکرارترین ایرادات و عیوب تلویزیون ال جی با شما همراه خواهیم بود.

 

کد ریست تلویزیون ال جی

 

ضرورت تشخیص عیوب تلویزیون ال جی

بخشی از آموزش تعمیر تلویزیون ال جی برای رفع سریع و به موقع ایرادات تشخیص عیوب تلویزیون ال جی است. بعبارتی دیگر شناخت علائم خرابی تلویزیون ال جی افراد را برای درخواست تعمیرکار تلویزیون ال جی ترغیب و راهنمایی می‌کند.

 

آموزش تعمیر تلویزیون ال جی

 

اینکه بدانید دلیل به یکباره خاموش شدن تلویزیون ال جی چیست یا چرا علی رغم وجود صدا تصویری روی صفحه دیده نمی‌شود، شما را برای انتخاب یک راهکار صحیح جهت تعمیر تلویزیون ال جی هدایت می‌کند. بنابراین علاوه بر مطالب دفترچه راهنمای تلویزیون ال جی شناخت ایرادات برخی مدل‌های این تلویزیون در تعمیر اوصولی آن بی تاثیر نیست.

 

متداولترین عیوب تلویزیون ال جی

یکی از خدمات تعمیر تلویزیون ال جی تشخیص صحیح خطای مشاهده شده بر روی دستگاه و رفع دقیق و کاربردی آن است. شناخت عیوب تلویزیون ال جی از اساسی ترین موارد برای عیب یابی درست و تعمیرات مناسب با ایراد تلویزیون است.

در این بخش به معرفی رایج ترین ایرادات تلویزیون ال جی بر اساس گزارشات تعمیرکاران تلویزیون ال جی و کاربران می‌پردازیم.

 

علت خاموش شدن ناگهانی تلویزیون ال جی

علت خاموش شدن یکباره تلویزیون ال جی بر اساس مدل‌های مختلف این دستگاه تفاوت دارد. بعنوان نمونه خاموش شدن ناگهانی تلویزیون های LED ال جی سری LW، مربوط به مین برد آنها بوده و با تعمیر برد تلویزیون همراه است. در حالی که علت خاموشی ناگهانی تلویزیون‌های ال ای دی ال جی در بیشتر موارد مربوط به برد پاور است.

 

علت خاموش شدن ناگهانی تلویزیون ال جی

 

پیغام برنامه ریزی نشده در تلویزیون ال جی

این ایراد با پیغام (Not Programmed) بروز می‌دهد که به معنای کانال یابی ناصحیح در دستگاه است. در این حالت با کانال یابی خودکار و دستی می‌توانید وضعیت کانال‌های تلویزیون را در شرایط عادی و مناسب قرار دهید. 

در نسل نو تلویزیون‌های ال جی این بهم ریختگی برنامه علاوه بر کانال یابی احتمال دارد بر نحوه اتصال لپ تاپ به تلویزیون، برقراری اتصال گوشی به تلویزیون قدیمی، قابلیت پخش زیر نویس در تلویزیون و در شرایط خرابی کنترل با امکاناتی مثل تبدیل گوشی به تلویزیون تاثیرگذار است. 

 

چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون ال جی

در این حالت چراغ تلویزیون ال جی در زمان روشن بودن بصورت لحظه‌ای شروع به چشمک زدن کرده و یا بطور پیوسته قرمز است. اصلی ترین دلیل چشمک زدن چراغ تلویزیون ال جی، خراب شدن بخش پاور و در برخی مواقع آسیب در قطعه مین برد است.

 

چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون ال جی

 

قطع شدن تصویر تلویزیون ال جی در حالیکه صدا دارد.

بیشترین گزارش این ایراد در تلویزیون‌های سری LN ال جی دیده شده است. مشکل در بخش بک لایت تلویزیون ال جی دلیل بروز این مشکل است. با تعویض و تعمیر قطعه بک لایت این عیب برطرف می‌شود.

در این میان ایراداتی مثل علت قطع شدن صدای گیرنده دیجیتال در اثر عدم اجرای صحیح نحوه اتصال سینما خانگی به تلویزیون یا اتصالی قطعات وابسته به هماهنگی صدا با تصویر نیز از سمت کاربران با درخواست پیگیری و رفع همراه است.

 

ویروسی شدن تلویزیون ال جی

نسل جدید تلویزیون‌های ال جی هوشمند همانند دیگر دستگاه‌های هوشمند در معرض انتقال و دریافت ویروس هستند. برای رفع این مشکل باید تلویزیون ال جی را ریست و مجدد تنظیمات لازم را انجام دهید. این ایراد در دسته مشکلات نرم افزاری انواع تلویزیون ال جی هوشمند قرار دارد.

 

ویروسی شدن تلویزیون ال جی

 

هنگ کردن تلویزیون و خاموش و روشن شدن آن

یکی از عیوب تلویزیون ال جی که بسیار دیده می‌شود هنگ کردن آن در هنگام کار کردن است. عامل اصلی هنگ کردن تلویزیون ال جی خرابی مین برد در مواردی مثل تعمیر تلویزیون آبخورده یا شکسته و ضرب خورده است. با تعمیر قطعه مین برد یا تعویض آن در تعمیرگاه تلویزیون ال جی یا بصورت حاضر در محل این ایراد برطرف می‌شود.

 

تلویزیون ال جی بطور خودکار خاموش می شود.

دلیل بروز این مشکل در بیشتر مواقع نوسان برق و خرابی پاور است. در تلویزیون‌های جدید ال جی با قابلیت عملکرد در ولتاژ پایین دلیل مشاهده این عیب خرابی در مین برد می‌باشد. در تلویزیون‌های ال ای دی ال جی آسیب دیدگی دستگاه‌های ورودی منجر به بروز مشکل در مین برد و سوختن CPU می‌شود.

 

تلویزیون ال جی بطور خودکار خاموش می شود.

 

علت کم نور شدن صفحه تلویزیون ال جی

از متداولترین عیوب تلویزیون ال جی کم نور شدن صفحه در هنگام نمایش تصویر است. از دلایل کم شدن وضوح تصویر پس بهم خوردن تنظیمات نمایش تلویزیون کاهش فسفر به کار رفته در پلاسمای تلویزیون است. رفع این ایراد کاری کاملا تخصصی بوده و باید از تعمیرکار تلویزیون ال جی راهنمایی بخواهید.

علت پیدا شدن خطوط افقی روی صفحه تلویزیون، بهم ریختگی رنگ‌ها در اثر آسیب وارده به پیکسل‌های تصویرساز و همین و موارد مشابه را می‌توان در بروز این دسته از ایرادات جستجو و یافت. 

این قبیل ایرادات تنها مختص تلویزیون ال جی نبوده و رفع مشکلات تصویر در تعمیر تلویزیون سونی و تعمیر پس از عیب یابی تلویزیون سامسونگ، خدمات تعمیر تلویزیون شارپ و همین طور عیب یابی تلویزیون پاناسونیک، رفع مشکلات تلویزیون اسنوا و تشخیص و برطرف کردن مشکلات تلویزیون دوو و سایر برندها نیز به چشم می‌خورد. 

 

روشن و خاموش شدن متوالی تلویزیون ال جی

یکی از پرتکرارترین ایرادات تلویزیون ال جی روشن و خاموش شدن مداوم دستگاه در حین کار است. این ایراد بیشتر در سری LN تلویزیون ال جی دیده شده و دلیل بروز این مشکل خرابی بک لایت و قطع شدن نور در این قطعه است. از طرفی سوختن تمام لامپ‌های ال ای دی دلیل دیگر بوجود آمدن این عیب می‌باشد.

 

پیغام برنامه ریزی نشده در تلویزیون ال جی

 

 علت پاک شدن کانال‌های تلویزیون ال جی

یکی از عیوب تلویزیون ال جی یافت نشدن کانال تلویزیون پس از روشن شدن آن است. دلیل اصلی از بین رفتن کانال‌های تلویزیون خرابی قطعه آی سی مین برد این دستگاه است. باید هر چه سریعتر برای تعویض یا تعمیر این قطعه اقدام کنید چون به مرور زمان می‌تواند به تلویزیون آسیب جدی وارد کند.

کانال یابی از خدمات ضروری هر تلویزیون بوده و ایرادات ناشی از عدم دسترسی به کانال‌ها نه تنها در تلویزیون ال جی بلکه در تعمیرات تلویزیون پروجکشن، خدمات  تعمیر تلویزیون ایکس ویژن، عیب یابی و تعمیرات تلویزیون توشیبا، رفع خطا و تعمیر تلویزیون هایسنس، تنظیمات مجدد و تعمیر  تعمیر تلویزیون پلاسما، موارد کانال یابی در تعمیر تلویزیون صنام، دسترسی به جدول عیب یابی تلویزیون سونی برای کانال یابی مجدد و موارد مشابه در سایر برندها در دسته درخواست خدمات تعمیرات رایج است. 

 

تلویزیون ال جی در حالت HDMI تصویر ندارد.

استفاده از کابل HDMI نامرغوب و بهم خوردن تنظیمات نرم افزاری دستگاه می‌تواند باعث خاموشی ناگهانی و یا قطع تصویر در تلویزیون شود. برای بهره‌مندی از این قابلیت از کابل HDMI استاندارد ارائه شده با تلویزیون استفاده کنید.

ایراداتی مثل عدم شناسایی هارد اکسترنال بعد از اتصال به تلویزیون و همین طور نیاز به تعمیر پورت hdmi تلویزیون در راستای رفع ایرادات ناشی از انتقال اطلاعات از دستگاه‌های جانبی مثل گوشی، لپ تاپ، فلش، هارد و موارد مشابه بصورت بیسیم و با کابل در این سبک تعمیرات تلویزیون دیده می‌شود. 

 

خرابی تلویزیون‌های ال جی در مدل‌های مختلف

مدل‌های مختلف ال ای دی و ال سی دی ال جی در نحوه عملکرد و قطعات کاربردی با مشکلات و ایراداتی همراه هستند. در این بخش به اشاره مختصری درباره بارزترین عیب تلویزیون ال جی در مدل‌های گوناگون می‌پردازیم.

 • تلویزیون ال جی ۴۲ lw5700 و ۴۷lw5700 : عمده عیوب تلویزیون ال جی در این مدل خرابی در قطعه مین برد است.
 • خرابی تلویزیون ۴۲Led5600: روی حالت استندبای می مانند و در بعضی موارد ورودی HDMI آنها غیر فعال می شود که مشکل از مین برد است
 • تلویزیون ال جی مدل ۴۲ LN5420 و ۴۷LN5420: رایج ترین عیب تلویزیون ال جی در این مدل خرابی پاور و بک لایت است.
 • تلویزیون ال جی مدل LF540T: بیشترین ایرادات در مین برد و بک لایت این نوع ال جی دیده می‌شود.
 • تلویزیون ال جی مدل UH850: این نوع تلویزیون بیشتر در قطعات مین برد دچار خرابی می شوند و در اکثر موارد شبکه های دیجیتال آن تنظیم نشده و یا تلویزیون خاموش روشن می‌شود.
 • تلویزیون ال جی مدل UF850: در زمان اتصال USB و اتصال به اینترنت دچار ایراد شده و تلویزیون در حالت استند بای می ماند.
 • تلویزیون ال جی مدل ۴۲lg60r و ۴۲lh700: ایرادات مربوط به مین برد مثل خاموش و روشن شدن هنگام کار ، قطعی صدای تلویزیون و هنگ کردن آن در این مدل بسیار دیده می‌شود.

 

قطع شدن تصویر تلویزیون ال جی در حالیکه صدا دارد

 

 • تلویزیون های ال جی سری LB: ایراد در بک لایت و قطع شدن تصویر درحالیکه پخش صدای آن هنوز ادامه دارد.
 • تلویزیون سری LD: بیشتر در قسمت مین برد تحت تاثیر سوختگی CPU دچار خرابی می شوند.
 • تلویزیون ال جی سری LA: قطعی لحظه‌ای تصویر و نداشتن کیفیت مطلوب تحت تاثیر خرابی مین برد در این مدل تلویزیون‌ها دیده می‌شود.
 • تلویزیون های ال جی سری C: شایع ترین ایراد این مدل خرابی پاور تلویزیون است.
 • تلویزیون های ال سی دی ال جی سری B: خرابی در قطعه مین برد در این نوع تلویزیون ال جی بسیار دیده می‌شود.
 • تلویزیون های سری LFو LY :بیشترین آسیب در این مدل تلویزیون‌ها تحت تاثیر ضعف در عملکرد بک لایت است.
 • تلویزیون های ال جی سری LX مدل ۴۲ Lx 552: مین برد دستگاه مشکل داشته و اتصالات خارجی در هنگام استفاده از قابلیت هوشمند تلویزیون با ایراد قرار گرفتن در حالت استندبای همراه است.

تاثیر عیب یابی در تعمیر تلویزیون ال جی در منزل

شناخت علائم خرابی تلویزیون و بررسی عیوب تلویزیون ال جی شما را در انتخاب نوع تعمیرکار راهنمایی می‌کند. برخی از ایرادات مشاهده شده در تلویزیون قابلیت تعمیر در محل را نداشته و تنها با حضور در نمایندگی و مراکز تعمیر مجاز تلویزیون ال جی رفع می‌شوند.

 

تعمیر تلویزیون ال جی در منزل

 

از طرفی با شناخت عیوب تلویزیون ال جی که در منزل قابل رفع بوده دیگه نیازی به پرداخت هزینه جا به جایی دستگاه نیست. همین طور با اعزام کارشناس تعمیر تلویزیون ال جی به محل در زمان و هزینه شما صرفه جویی شده و دستگاه با مشکلات احتمالی جا به جایی مواجه نمی‌شود.

 منبع : https://khedmatazma.com


مطالب پر بازدید