تعمیر فلت تلویزیون

 منبع : https://khedmatazma.com

تعمیر فلت تلویزیون

در اینجا برخی از مشکلات تلویزیون‌های مسطح، که با تعمیر فلت تلویزیون حل می‌شوند را، مورد بررسی قرار خواهیم داد. عمده دلیل ایرادات فلت تلویزیون نفوذ آب به داخل و یا وارد شدن نیروی زیاد به این قسمت از تلویزیون وارد کرده و ضرورت تعمیر تلویزیون را به همراه دارد.

بطور کلی دلیل هر چه باشد، تعمیر فلت تلویزیون و قبل از آن، شناسایی منشأ مشکل بوجود آمده، با توجه به ظرافت و حساسیت بالای این قطعات باید توسط یک تعمیرکار ماهر تلویزیون انجام شود.

در این مقاله ابتدا توضیح کوتاهی می‌دهیم تا بدانید فلت تلویزیون چیست و سپس به ایرادات احتمالی آن و راه‌کار رفع آن اشاره خواهیم کرد؛ با ما همراه باشید.

فلت تلویزیون چیست؟

به زبان خیلی ساده، فلت تلویزیون، همان اسکرین یا صفحه نمایش تلویزیون است که تصویر روی آن به نمایش در می‌آید. فلت تلویزیون‌های ال ای دی یا ال سی دی سامسونگ و ال جی از چندین ستون تشکیل شده است که در کنار هم قرار گرفته‌اند و تعداد این ستون‌ها در تلویزیون‌های سایز مختلف، متفاوت است.

پنل فلت (flat panel) بخش دیگری از دستگاه تلویزیون است که انتقال اطلاعات تصاویر به ستون‌های صفحه‌ی نمایش یا همان فلت تلویزیون را به عهده دارد.

قیمت فلت تلویزیون معمولاً بالاست و بخش عمده‌ی هزینه‌ای که برای خرید تلویزیون LED یا LCD پرداخت کرده‌اید مربوط به همین قسمت از دستگاه است. این مقدار بطور متوسط بین 70 تا 80 درصد قیمت یک تلویزیون است.بنابراین در کنار تعمیر برد تلویزیون می‌توان این قبیل تعمیرات را نیز پرهزینه دانست.

در بخش بعد شما را راهنمایی می‌کنیم تا متوجه شوید شما به تعمیر فلت تلویزیون نیاز دارید یا اینکه لازم است بخش فلت پنل تلویزیون تعمیر و تعویض شود.

 

رفع خطوط عمودی روی فلت تلویزیون سونی

 

در هنگام بروز مشکل در فلت شما با ایراداتی مثل چشمک زدن چراغ تلویزیون یا علت قطع شدن صدای گیرنده دیجیتال مواجه نیستید و تنها ویژگی‌های تصویر با تغییرات به خصوصی همراه است. بنابراین باید تشخیص نهایی ایراد پیش آمده در روند و عملکرد دستگاه تلویزیون به یک تعمیرکار متخصص بسپارید. 

 

تشخیص خرابی فلت تلویزیون

شاید شما هم در اولین روبرویی با مشکلی در تصویر تلویزیون به این فکر کرده باشید که ناچار به تعویض یا تعمیر فلت تلویزیون ال ای دی هستید. اما مشاهده ایراد در تصویر صفحه نمایش یا مانیتور تلویزیون همیشه به معنی نیاز به تعمیر یا تعویض فلت تلویزیون نیست.

بطور کلی شکستگی صفحه، ایجاد خراش، نداشتن تصویر علیرغم وجود صدا، وجود خط روی تصویر و تیره شدن تصویر از جمله مشکلاتی است که در رابطه با فلت تلویزیون رخ می‌دهد.

آب خوردگی باعث ایجاد خط روی تصویر، علت پیدا شدن خطوط افقی روی صفحه تلویزیون، دو تکه شدن تصویر یا برخی اوقات تیره شدن تصویر می‌شود. آب خوردگی به معنای نفوذ آب به داخل فلت پنل تلویزیون می‌باشد که به دلیل رسانا بودن آب، باعث ایجاد اتصالی در مدارهای انتقال تصویر و خراب شدن آن‌ها می‌شود.(تعمیر تلویزیون آبخورده)

شکسته شدن صفحه، وجود خراش و یا وجود نقاط سفید روی اسکرین از جمله مشکلاتی هستند که مستقیماً به فلت تلویزیون مربوط هستند و شما بایستی به دنبال تعمیر یا تعویض فلت تلویزیون باشید.

حساس بودن قطعات و اتصالات در این بخش از تلویزیون باعث می‌شود تا برای تعمیر و تعویض آن از دستگاه مخصوص تعمیر صفحه نمایش تلویزیون (بندینگ ماشین - Bonding Machine) استفاده شود.

دقت کنید که برخی از مشکلات مانند پیدایش خطوط عمودی روی دستگاه می‌تواند بر اثر خرابی در فلت پنل تلویزیون بروز پیدا کند. عدم تصویر در حالی که صدا دارید هم به ایراد در بک لایت تلویزیون مربوط است. در هر صورت نیاز است تا یک متخصص تعمیر تلویزیون به شما در عیب یابی و رفع آن کمک کند. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله در مورد عیب یابی پنل تلویزیون را مطالعه کنید.

 

قیمت تعمیر صفحه‌ی فلت شکسته تلویزیون ال جی

 

چه زمانی به تعمیر فلت تلویزیون نیاز است؟

مشکلاتی که با تعمیر فلت تلویزیون رفع می‌شوند بسیار محدودند چرا که فلت تلویزیون بسیار حساس است.

از جمله خراش روی سطح صفحه نمایش را می‌توان با استفاده از روش‌هایی در خانه برطرف کرد. ابتدا سطح اسکرین تلویزیون را با دستمال میکروفایبر (همان دستمال‌هایی که برای پاک کردن شیشه عینک استفاده می‌شوند) تمیز کنید. راه ساده در این مرحله اینست که یک تکه پنبه آغشته به وازلین را روی خش‌ها بکشید. راه اصولی تر اینست یک پکیج خش‌گیری (scratch repair pack) خریداری کنید و طبق دستورالعمل ذکر شده روی آن عمل کنید.

اگر خش‌های عمیقی روی فلت تلویزیون ایجاد شده است، بهترین کار اینست که گارانتی دستگاه را چک کرده و در صورت وجود مهلت، از گارانتی تعویض تلویزیون استفاده کنید.

 

تعویض فلت تلویزیون توسط تعمیرکار تلویزیون

 

مشکلات مربوط به فلت تلویزیون در دسته رایج ترین خدمات درخواست شده در بین کاربران در حین استفاده از برندهای مختلف تلویزیون است. در این بخش به نمونه‌ای از ثبت سفارش افراد برای تعمیر فلت تلویزیون در مارک‌های متنوع به شرح ذیل اشاره خواهیم داشت:

 •  تعمیر فلت و تجهیزات وابسته به آن در خدمات تعمیر تلویزیون ال جی
 • عیب یابی تلویزیون سامسونگ و تعویض و تعمیر فلت و صفحه نمایش آسیب دیده
 • دسترسی به خدمات تعمیر تلویزیون ایکس ویژن برای تعویض فلت تلویزیون 
 • رفع ایرادات پیش آمده در دریافت تصویر در تعمیر تلویزیون پلاسما 
 • دسترسی به خدمات تعمیر تلویزیون سونی و آشنایی با خطاهای احتمالی آسیب دیدگی فلت در جدول عیب یابی تلویزیون سونی
 • عیب یابی و تعمیر تلویزیون شارپ برای رفع ایرادت ناشی از آبخوردگی و ضربه وارده به فلت تلویزیون
 • دسترسی به مراکز و نمایندگی‌های مجاز تعمیر تلویزیون صنام برای تعویض ال ای دی و ال سی دی شکسته و رفع آسیب وارده به فلت
 • بررسی وضعیت فلت و صفحه شکسته با دسترسی به مراکز تعمیرات تلویزیون پروجکشن
 • نحوه دسترسی به مراکز تعویض تخصصی و تعمیرات تلویزیون توشیبا برای تعویض فلت بصورت تخصصی
 • تشخیص ایرادات ناشی از خرابی فلت تلویزیون با عیب یابی تلویزیون پاناسونیک 
 • رفع مشکلات تلویزیون اسنوا در دریافت تصویر با کیفیت مطلوب با تعویض فلت
 • برطرف کردن مشکلات تلویزیون دوو ناشی از آب خوردگی و ضربه دیدن فلت و پنل صفحه نمایش تلویزیون

 

شناخت ایرادات ناشی از خرابی فلت شرایط را برای رفع سریع آن ایجاد می‌کند. در این شرایط دریافت خدمات نمایندگی‌های مجاز و مراکز تخصصی تایید شده برای تعویض و تعمیر فلت بهترین اقدام است.

 

کی باید تعویض فلت تلویزیون انجام شود؟

اگر به صفحه نمایش تلویزیون ضربه‌ای وارد شود و یا جسم نوک تیز به مانیتور تلویزیون آسیب برساند، هیچ راهی جز تعویض فلت تلویزیون وجود ندارد. اکثر افراد با توجه به قیمت بالای فلت یا کمبود واردات انواع مختلف آن تصمیم می‌گیرند تا یک تلویزیون جدید خریداری کنند.

این سبک تعمیرات تلویزیون برخلاف اقداماتی که برای رفع مشکل عدم اتصال گوشی به تلویزیون قدیمی، ایراد در اتصال لپ تاپ به تلویزیون، بهم خوردن تنظیمات پخش زیرنویس در تلویزیون، ضرورت تعمیر پورت hdmi تلویزیون به دلیل عدم شناسایی هارد اکسترنال بعد از اتصال به تلویزیون و در نهایت پیش آمدن خطا در نحوه اتصال سینما خانگی به تلویزیون و کنترل تلویزیون با گوشی صورت گرفته کاملا فنی بوده و باید تحت نظارت افراد آموزش دیده در زمینه تعمیر قطعات تلویزیون صورت گیرد.

باز هم تأکید می‌کنیم که قبل از هر گونه تصمیمی حتماً نظر یک تعمیرکار تلویزیون را جویا شوید تا بتوانید حداکثر صرفه‌جویی در هزینه‌ها را داشته باشید.

امیدواریم مطالب بیان شده پیرامون تعمیر فلت تلویزیون برایتان مفید بوده باشد. اگر هنوز هم به اطلاعات و راهنمایی بیشتری احتیاج دارید، به راحتی می‌توانید در بازار آنلاین "خدمت از ما" مشکل تلویزیون خود را در قسمت ثبت سفارش تعمیر تلویزیون مطرح کرده و به رایگان از هزینه تعمیر فلت تلویزیون مطلع شوید.

 منبع : https://khedmatazma.com


مطالب پر بازدید