تعمیر تلویزیون پلاسما

منبع : https://khedmatazma.com

تعمیر تلویزیون پلاسما

تعمیر تلویزیون پلاسما از سری موارد تعمیر تلویزیون وابسته به مدل و نوع قطعات کاربردی در این وسیله الکتریکی است. تعمیر تلویزیون پلاسما با توجه به ساختار آن و ویژگی‌های کاربردی هر قطعه در محل یا کارگاه‌های مجاز بطور تخصصی انجام می‌شود.

عیب یابی تلویزیون پلاسما سامسونگ و تعمیر تلویزیون پلاسما ال جی نمونه‌های از اجرای تعمیرات این مدل تلویزیون در برند‌های مختلف است. تعمیر تلویزیون پلاسما از نوع جدید آن گرفته تا تعمیرات تلویزیون پلاسما قدیمی را در بر می‌گیرد.

عیب یابی تلویزیون پلاسما سامسونگ و یافتن دلایل بروز مشکلاتی مثل علت خاموش شدن و چشمک زدن چراغ تلویزیون پلاسما، علت روشن نشدن تلویزیون پلاسما سامسونگ و مواردی از این قبیل از نکات مهمی در تعمیر تلویزیون پلاسما به شمار می‌آیند.

در این مطلب با بررسی محورهای کلی تعمیر تلویزیون پلاسما سعی داریم علائم خرابی این نوع تلویزیون را شناسایی کنیم.

خدمات تعمیر تلویزیون پلاسما

تعمیر تلویزیون پلاسما وابسته به ساختار تشکیل شده آن که تا حدودی مشابه مدل ال سی دی بوده و ابسته به وضعیت قطعات و نحوه تنظیمات در شرایط ساده و پیچیده‌ای صورت می‌گیرد. وابسته به ایراد تشخیص داده شده تعویض قطعه یا انجام تنظیمات تلویزیون انجام می‌شود.

تلویزیون‌های پلاسما در نوع پنل تلویزیون و صفحه نمایش کاربردی با انواع مدل‌های ال سی دی و ال ای تفاوت دارد. بنابراین نحوه تعمیرات تلویزیون پلاسما در هنگام بروز مشکل با نوع دیگر تلویزیون‌ها فرق دارد. در وهله اول باید ریشه ایراد بوجود آمده در سیستم تلویزیون پلاسما پیدا و سپس نسبت به تعمیرات آن اقدام شود.

 

تعمیر تلویزیون پلاسما ال جی

 

عیب یابی و بررسی علائم خرابی تلویزیون پلاسما شرایط را برای یافتن سریع علت بروز مشکلات در عملکرد تلویزیون‌های پلاسما فراهم می‌کند. در این بخش بعنوان نمونه به نحوه تعمیر تلویزیون پلاسما در دو برند ال جی و سامسونگ برای دریافت اطلاعات بیشتر اشاره خواهیم داشت.

 

تعمیر تلویزیون پلاسما سامسونگ

تلویزیون‌های پلاسمای سامسونگ با مشکلاتی مثل ضعیف شدن نور تصویر در هنگام استفاده زیاد، خاموش شدن ناگهانی تلویزیون و موارد مشابهی مواجه هستند. بنابراین عیب یابی تلویزیون سامسونگ در نوع پلاسما برای یافتن علت بروز این مشکلات و رفع آنها از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

علت روشن نشدن تلویزیون پلاسما سامسونگ

 

تعمیر تلویزیون پلاسما سامسونگ همانند مواردی مشابه تعمیر تلویزیون ایکس ویژن، بررسی جدول عیب یابی تلویزیون سونی، خطایابی و تعمیر تلویزیون شارپ،سرویس و  تعمیر تلویزیون صنام و در نهایت  تعمیر تلویزیون هایسنس و سایر برندهای رایج تلویزیون در نوع پلاسما پس از تشخیص عیب در صورت امکان در محل و در غیر این صورت در کارگاه‌های مجاز تعمیر تلویزیون پلاسما تحت نظارت افراد متخصص انجام می‌شود.

 

تعمیرات تلویزیون پلاسما ال جی

تعمیر تلویزیون ال جی مدل پلاسما همانند دیگر مدل‌های تلویزیون این برند، به دو شیوه قابل انجام است. مراجعه به تعمیرگاه‎های مجاز تعمیر تلویزیون پلاسما ال جی و تحویل قطعات برای رفع عیب و تعویض آن‌ها مثل تعمیر فلت تلویزیون و موارد مشابه شیوه رایج در بین افراد است.

 

علت روشن نشدن تلویزیون پلاسما سامسونگ

 

اما روش دوم درخواست اعزام کارشناس به محل برای بررسی مشکلات تلویزیون ال جی و رفع آن در صورت امکان است.

امروزه انتخاب این روش به دلیل مزیت‌هایی مثل کاهش هزینه و جلوگیری از آسیب وارده به تلویزیون برای موارد مشابه مثل تعمیرات تلویزیون پروجکشن، تعویض قطعات و  تعمیرات تلویزیون توشیبا، رفع مشکلات تلویزیون اسنوا، تعمیرات و تشخیص  مشکلات تلویزیون دوو و در نهایت تعمیر تلویزیون سونی همانند این برند تلویزیون پلاسما مورد استقبال قرار گرفته است.

 

تعمیرات با عیب یابی تلویزیون پلاسما 

تلویزیون‌های پلاسما در برند‌های مختلف همانند دیگر مدل‌های تلویزیون با خطاهایی در نحوه برنامه ریزی دستگاه مواجه که با بروز مشکلاتی مثل عدم شناسایی هارد اکسترنال بعد از اتصال به تلویزیون و موارد مشابه همراه هستند. علاوه بر این ضعف مشاهده شده در عملکرد برخی قطعات در اثر فرسودگی یا سوختن سطح کیفی این دستگاه را با افت همراه کرده است.

عیب یابی تلویزیون پلاسما در برند‌های مختلف مثل عیب یابی تلویزیون پاناسونیک روند تعمیر تلویزیون پلاسما را تسریع بخشیده و منجر به رفع دقیق مشکلات پیش آمده در دستگاه می‌شود. یک سری از ایرادات مشاهده شده در تلویزیون پلاسما در مواقع تعمیر تلویزیون پلاسما به شرح ذیل قابل معرفی است.

  • مشاهده و رفع علت پیدا شدن خطوط افقی روی صفحه تلویزیون تلویزیون پلاسمادر اثر آسیب وارده به پنل و صفحه نمایش
  • روشن بودن تلویزیون و عدم وجود صدا و تصویر در تلویزیون پلاسما بروز مشکل در برد الکتریکی دستگاه و عدم هماهنگی بین قطعات این نوع تلویزیون دلیل بروز این مشکل است.
  • تلویزیون پلاسما علی رغم وجود تصویر با قطعی صدا همراه است.(علت قطع شدن صدای گیرنده دیجیتال)
  • خاموش شدن تلویزیون پلاسما و روشن نشدن آن در اثر نوسانات برق یا خرابی بک لایت تلویزیون
  • رفع ایراد عدم اتصال گوشی به تلویزیون قدیمی، مشکلات اتصال لپ تاپ به تلویزیون پلاسما در مدل‌های مختلف
  • اجرا و برقراری تنظیمات پخش زیرنویس در تلویزیون پلاسما و راه اندازی قابلیت  کنترل تلویزیون با گوشی
  • ضرورت تعمیر برد تلویزیون به دلیل خاموش شدن ناگهانی تلویزیون پلاسما تحت تاثیر آسیب وارد به برد تلویزیون پلاسما.
  • تعمیر تلویزیون آبخورده و رفع به هم ریختگی تصویر، تلویزیون پلاسما در اثر آسیب دیدگی صفحه نمایش
  • تعمیر پورت hdmi تلویزیون و اجرای متدهای تخصصی برای تعمیر سوکت usb تلویزیون برای بهره‌مندی از قابلیت‌ نحوه اتصال سینما خانگی به تلویزیون

 

عیب یابی تلویزیون پلاسما سامسونگ

 

بطور کلی پر تکرارترین ایراد مشاهده شده در تلویزیون های پلاسما، عدم وجود صدا یا تصویر در این دستگاه و برخی مواقع همزمانی این دو مشکل است. مشکل رایج دیگر وجود خطوط عمودی در تصویر بوده که عیب یابی و تعمیر تلویزیون پلاسما را ضرورت می‌بخشد.

 

آموزش تعمیر تلویزیون پلاسما

آموزش تعمیر تلویزیون پلاسما با هدف بهبود شرایط عیب یابی و رفع مشکلات این مدل تلویزیون بصورت تخصصی صورت می‌گیرد. از آنجایی که تعویض برخی قطعات نیاز به تخصص کافی در زمینه تعمیر تلویزیون داشته بنابراین انجام این کار بصورت حرفه‌ای مستلزم گذراندن یک سری دوره است.

امروزه آموزش تعمیر تلویزیون پلاسما در کنار دیگر مدل‌ها برای تبدیل این قبیل خدمات به یک حرفه کاربردی محیط‌های کارگاهی و آموزشی ارائه می‌شود.

مزیت تعمیر تلویزیون پلاسما در محل

همانطور که در بخش تعمیر تلویزیون پلاسما ال جی اشاره داشتیم دو روش برای اقدام به تعمیر و تعویض قطعات تلویزیون پلاسما وجو دارد. اجرای خدمات وابسته به تعمیر این دستگاه در محل شرایط را برای جلوگیری از آسیب احتمالی به تلویزیون در اثر جا به جای فراهم می‌کند.

 

تعمیر تلویزیون پلاسما قدیمی

 

علاوه بر این مورد امکان رسیدگی سریع به مشکلات تلویزیون را ایجاد و نظارت مستقیم بر کار تکنسین تعمیر تلویزیون را فراهم می‌کند. با درخواست تعمیرکار حضوری در محل علاوه بر صرفه جویی در هزینه و وقت در کمترین زمان ممکن برای رفع مشکلات پیش آمده در قطعات و تعمیر تلویزیون پلاسما اقدام کنید.

 منبع : https://khedmatazma.com


مطالب پر بازدید