تعمیر برد پاور تلویزیون

منبع : https://khedmatazma.com

تعمیر برد پاور تلویزیون

تعمیر برد پاور تلویزیون در دسته اقدامات انجام شده برای تعمیر تلویزیون در مدل‌های مختلف قرار دارد. ایرادات مشاهده شده در عملکرد تلویزیون در برخی موارد ناشی از عملکرد ضعیف برد پاور دستگاه است.در حالت کلی تعمیر برد پاور تلویزیون به دلیل ارتباط با قسمت کنترلی این دستگاه از اهمیت و حساسیت بالایی برخوردار است.

تعمیر برد پاور تلویزیون به دلیل دسترسی راحت به تجهیزات وابسته به آن در شرایط بهتری نسبت به تعمیر دیگر قطعات قرار دارد. تعمیر برد پاور تلویزیون ال جی و تعمیر برد پاور تلویزیون سامسونگ نمونه‌هایی از تعمیر این قطعات در برند‌های مختلف تلویزیون است.

 

هزینه تعمیر برد پاور تلویزیون ال جی و سامسونگ و اقدامات انجام شده در تعمیر پاور تلویزیون سامسونگ و بررسی وضعیت این قطعه در حین بررسی و رفع مشکلات تلویزیون اسنوا و همین طور مشکلات تلویزیون دوو در کنار دیگر برند‌ها از پر اهمیت ترین موارد در بین کاربران است. در این مطلب با بررسی عملکرد برد پاور تلویزیون به آموزش تعمیر برد پاور تلویزیون در مدل‌های مختلف اشاره خواهیم داشت.

 

هزینه تعمیر برد پاور تلویزیون سامسونگ

 

تعمیر برد پاور تلویزیون

برد پاور تلویزیون بعنوان یک منبع تغذیه عمل کرده و با تبدیل ولتاژ ac به dc جریان انرژی را در قطعات مختلف برای فعال سازی برقرار می‌کند. وظایف انجام شده توسط پاور یا منبع تغذیه بواسطه برد پاور در تلویزیون کنترل می‌شود.

خرابی برد پاور نحوه دسترسی قطعات به انرژی برق را مختل کرده در نتیجه مشکلاتی مثل خاموش شدن ناگهانی، خاموش و روشن شدن مداوم و قطعی تصویر تلویزیون را به همراه دارد. درصد معیوب شدن این قطعه به دلیل قرار گرفتن در معرض حرارت مبدل‌ها و استفاده همزمان از بخش‌های مختلف تلویزیون به نسبت دیگر قطعات بیشتر است.

 

هزینه تعمیر برد پاور تلویزیون ال جی

 

تعمیر برد پاور تلویزیون با تعویض قطعات وابسته به آن بصورت تخصصی در محیط کارگاه انجام می‌شود. ایرادات جرئی مثل اتصالی یا قطع شدن سیم‌های رابط در مسیر انتقال انرژی برق را می‌توان تعمیر برد پاور تلویزیون در منزل برطرف کرد.

 

اموزش تعمیر برد پاور تلویزیون

آموزش تعمیر پاور تلویزیون سامسونگ، ال جی و دیگر مدل‌های تلویزیون از پر اهمیت‌ترین آیتم‌های آموزش تعمیر تلویزیون است. تعمیر برد پاور تلویزیون پس از مشاهده علائم خرابی این قطعه در دستگاه در مراحل خاصی انجام می‌شود.

تعمیر برد پاور با بررسی وضعیت قطعه منبع تغذیه، تجهیزات وابسته به آن و همین طور تست قبل از تعمیر و پس از تعمیر قطعات در محیط‌های کارگاهی یا منزل همراه است. رفع خرابی پنل تلویزیون و قطعات وابسته به آن با تعمیر برد تلویزیون در بخش پاور قابل انجام است.

 

اموزش تعمیر برد پاور تلویزیون

 

بنابراین در هنگام مشاهده ایراداتی مثل علائم خرابی بک لایت تلویزیون، دیر روشن شدن تلویزیون، خراب شدن ترانزیستور های پاور، چشمک زدن چراغ تلویزیون (LED) و روشن نشدن آن، روشن نشدن تلویزیون و توقف بر روی چراغ پاور، خاموش شدن اتوماتیک تلویزیون پس از چند ساعت و خاموش شدن کامل تلویزیون و در موارد جزئی علت پیدا شدن خطوط افقی روی صفحه تلویزیون اقداماتی در قالب تعمیر برد پاور تلویزیون تاثیر گذار است.

تعمیر برد پاور تلویزیون در برند‌های مختلف مثل تعمیر تلویزیون سونی با روش‌های تخصصی انجام می‌شود. در ادامه این بخش به معرفی تعمیر برد پاور تلویزیون در قالب خدمات تعمیر تلویزیون ال جی و عیب یابی تلویزیون سامسونگ به عنوان نمونه اشاره خواهیم داشت.

 

 تعمیر برد پاور تلویزیون ال جی

حالت سولفاته و نشتی خازن‌های نصب شده، وجود لحیم سرد برروی پایه ‌های برد، محکم نبودن جایگاه قطعات ترانزیستوری موجود بر روی هیت سینک، شل بودن پایه‌های سوکت تغذیه ورودی و خروجی خرابی و سوختگی برد پاور تلویزیون را به دنبال دارند.

 

تعمیر برد پاور تلویزیون ال جی

 

بروز این ایرادات در تلویزیون‌های ال جی نیاز به تعمیر برد پاور تلویزیون را رقم می‌زند. تعمیرکاران متخصص با بررسی وضعیت قطعات معرفی شده و مشاهده دلیل بروز ایرادات در عملکرد روش‌های تعمیر برد پاور تلویزیون ال جی را اجرا می‌کنند.

حتما برای شما سوال پیش می‌آید که تعمیر برد پاور تلویزیون در مراحل تعمیرات تلویزیون پروجکشن، عیب یابی و تعمیرات تلویزیون توشیبا، خدمات تعمیر تلویزیون ایکس ویژن، انواع سرویس و تعمیر تلویزیون پلاسما، عیب یابی قطعات و تعمیر تلویزیون شارپ در مدل‌های مختلف، تعمیر تلویزیون صنام و در نهایت تعمیر تلویزیون هایسنس و سایر برندها به این شکل هست یا نه؟

با هم به بررسی یک نمونه دیگر از تعمیر برد پاور در برند پر کاربرد سامسونگ می‌پردازیم تا بتوانیم نتیجه تخصصی و دقیق تری را در اینباره جمع بندی کنیم. 

 

تعمیر برد پاور تلویزیون سامسونگ

یکی از رایج ترین ایرادات مشاهده شده در تلویزیون‌های ال سی دی سامسونگ خرابی برد پاور تلویزیون است. این مشکل با علائم کلی ارائه شده برای معیوب شدن برد پاور تلویزیون همراه است.همانند جدول عیب یابی تلویزیون سونی یا موارد عیب یابی تلویزیون پاناسونیک در لیست خطاهای تلویزیون سامسونگ به نشانه‌های ایراد در این قطعه اشاره شده است.

پس از اطمینان از خرابی قطعه برد پاور، تعویض قطعاتی مثل خازن برد و دیگر تجهیزات وابسته به آن در تعمیر برد پاور تلویزیون سامسونگ صورت می‌گیرد.

 

هزینه تعمیر برد پاور تلویزیون

یکی از پر اهمیت‌ترین موارد در تعمیر برد پاور برآورد هزینه انجام این کار است. همانند دیگر اقداماتی تعمیراتی مثل تعمیر فلت تلویزیون، بررسی و تعمیر پورت hdmi تلویزیون، و حالت تخصصی تر تعمیر تلویزیون آبخورده هزینه برآورد شده متناسب با وضعیت و قطعات به کار رفته متغییر است.

هزینه تعمیر برد پاور تلویزیون سامسونگ و هزینه تعمیر برد پاور تلویزیون ال جی می‌توانند در موارد خاصی با هم تفاوت داشته باشد. در حالت کلی هزینه تعمیر برد پاور تلویزیون پس از بررسی ابتدایی قطعات، میزان آسیب وارد و تعویض و تعمیر قطعات تعیین می‌شود.

 

هزینه تعمیر برد پاور تلویزیون

نکات مهم در خصوص تعمیر برد پاور تلویزیون

بردهای تعبیه شده در تلویزیون هر کدام با وظیفه خاصی همراه هستند. برد پاور تلویزیون با وظیفه تامین انرژی و تبدیل ولتاژ ورودی به ولتاژ سازگار با قطعات در تمامی تلویزیون‌ها کاربردی اساسی دارد. بنابراین تعمیر این قطعه از حساسیت بالایی برخوردار است.

از آنجایی که برخلاف ایرادات و مشکلاتی مثل عدم شناسایی هارد اکسترنال بعد از اتصال به تلویزیون، تشخیص علت قطع شدن صدای گیرنده دیجیتال،روند و نحوه اتصال سینما خانگی به تلویزیون، روش‌های کنترل تلویزیون با گوشی و در نهایت دسترسی به قابلیت پخش زیرنویس در تلویزیون و اتصال لپ تاپ به تلویزیون هدف تعمیر و تعویض قطعات بوده نه تنظیمات خاص بنابراین نیاز به تخصص فنی و مهارت افراد در تعمیرات قطعات بیشتر حس می‌شود.

 

 تعمیر برد پاور تلویزیون

 

شناخت علائم خرابی برد پاور تلویزیون و آشنایی با وضعیت ظاهری قطعات تعبیه شده در آن در هنگام خرابی نکات تاثیرگذاری در تعمیر این قطعه می‌باشد. در صورت مشاهده علائم بیان شده نسبت به تعمیر برد پاور تلویزیون اقدامات لازم را انجام دهید. ادامه دار شدن آسیب‌های وارده بر قطعات تعبیه شده در برد به مرور زمان خرابی کامل تلویزیون را به دنبال دارد.
منبع : https://khedmatazma.com 


مطالب پر بازدید