تعمیرات تلویزیون پروجکشن

منبع : https://khedmatazma.com

تعمیرات تلویزیون پروجکشن

تعمیرات تلویزیون پروجکشن وابسته به نوع ایرادات مشاهده شده در این مدل تلویزیون بصورت تخصصی صورت می‌گیرد. تعمیر تلویزیون پروجکشن در برند‌های مختلف پس از عیب یابی با روند متفاوتی همراه است. آموزش تعمیر تلویزیون پروجکشن وابسته به نصب و استفاده از این مدل تلویزیون از اهمیت بالایی برخوردار است.

تلویزیون‌های پروجکشن قابلیت پخش تصاویری شفاف و با کیفیت داشته و این توانایی را دارند تا سیستم HDTV را به صورت دیجیتالی پخش کنند.تعمیر تلویزیون پروجکش با تعویض و تعمیر قطعات یا انجام مجدد تنظیمات در برند‌های مختلف این تلویزیون صورت می‌گیرد.

در این مطلب با بررسی قابلیت‌ها وضعف تلویزیون پروجکشن به شناخت ایرادات و نحوه رفع آنها در برندهای مختلف این تلویزیون می‌پردازیم.

.تعمیر تلویزیون پروجکشن با بررسی خطا در نمونه‌های مختلف آن در برند‌های مختلف مثل تعمیر تلویزیون شارپ پروجکشن، عیب یابی و تعمیر تلویزیون ایکس ویژن پروجکشن، تعمیر تلویزیون پلاسما از نوع پروجکشن، تعمیر تلویزیون صنام پروجکشن، تعمیر تلویزیون هایسنس پروجکش،رفع مشکلات تلویزیون اسنوا پروجکشن، رفع مشکلات تلویزیون دوو پروجکشن نمونه‌ای از خدمات تعمیرات در مواجهه با ایرادت مختلف بصورت تخصصی در برندهای رایج این مدل است.

در ادامه با بررسی برخی ایرادات در مارک‌های معروف و پر استفاده پروجکش با شما همراه خواهیم بود. 

   

  تعمیر تلویزیون سامسونگ پروجکشن

   

  تعمیرات تلویزیون پروجکشن

  در ابتدای بخش تعمیر تلویزیون پروجکشن خوب است کمی در خصوص عملکرد و ویژگی‌های این مدل تلویزیون صحبت کنیم. در تولید و پردازش تلویزیون‌های پروجکشن از فناوری project یعنی افکندن نور و تصویر استفاده شده است.

  قانونی مشابه تابیدن نور به منشور در فیزیک در نحوه تشکیل تصویر تلویزیون پروجکشن اعمال شده است. به این شکل که ابتدا تصویر در مدارات مختلف تولید و پردازش شده و در قالب سه سیگنال مختلف به سه لامپ تصویر مجزا داده می شود. انعکاس تصویر تابیده شده به آینه برای روی نمایشگر تلویزیون پروجکشن قابل رویت است.

   

  تعمیرات تلویزیون پروجکشن سونی

   

  پس از معرفی کامل قابلیت تلویزیون پروجکشن تشخیص عمده ایرادات مشاهده شده در تعمیر پنل تلویزیون پروجکشن کار سختی نیست. پرتکرارترین مشکلات این تلویزیون به هم ریختگی رنگ صفحه تلویزیون، چشمک زدن چراغ تلویزیون در هنگام روشن بودن است.

   

  عیب یابی و تعمیر تلویزیون پروجکشن

  تعمیر تلویزیون پروجکشن مشاهده ایراداتی در تصویر و وضوح آن شروع شده و تا بررسی تنظیمات و نحوه نصب آن ادامه می‌یابد. عیب یابی تلویزیون پروجکش در برند‌های مختلف گامی تاثیر گذار در تشخیص صحیح ایراد و انتخاب روشی مناسب برای تعویض و تعمیر قطعه آسیب دیده است.

   

  عیب یابی و تعمیر تلویزیون پروجکشن

   

  در این بخش نحوه خطایابی و تعمیرات تلویزیون پروجکشن با رفع ایراد بک لایت تلویزیون، عیب یابی و تعمیر فلت تلویزیون، بررسی و تعمیر برد تلویزیون و رفع مشکلاتی مثل تعمیر تلویزیون آبخورده در برند‌های مختلف را با آیتم‌های جداگانه ارائه می‎‌دهیم.

   

  تعمیر تلویزیون پروجکشن ال جی

  تعمیر تلویزیون ال جی پروجکشن پس از مشاهده علائم خرابی تصویر و بهم ریختگی رنگ تصویر به صورت تخصصی با بررسی اجزای پنل و لامپ تصویر انجام می‌شود. دوتایی شدن تصویر ّتلویزیون پروجکشن، سایه دار شدن تصویر تلویزیون پروجکشن بیشترین ایراداتی بوده که در این مدل دیده می‌شود.

   

  تعمیر تلویزیون پروجکشن سامسونگ

  شایع ترین ایراداتی که در عملکرد این دستگاه ضرورت تعمیر و عیب یابی تلویزیون سامسونگ پروجکشن را به دنبال دارد، به هم ریختگی رنگ‌ها (دو تایی شدن یا سایه دار شدن تصویر)، قطع شدن تصویر تلویزیون در حالیکه صدا دارد و روشن نشدن تلویزیون پروجکشن می‌باشد.

   

  تعمیر تلویزیون پروجکشن سامسونگ

   

   خرابی کابل VGA مسی در تلویزیون پروجکشن سامسونگ دلیل بروز این ایراد می‌باشد. با تعویض این کابل در سری اقدامات تعمیر تلویزیون پروجکشن سامسونگ می‌توان این مشکل را برطرف کرد.

  ایرادات پیش آمده در نحوه اتصال لپ تاپ به تلویزیون، برقراری اتصال گوشی به تلویزیون قدیمی، بهم ریختن پخش زیرنویس در تلویزیون و تنظیمات مورد نیاز برای کنترل تلویزیون با گوشی در نهایت خرابی و ضرورت تعمیر پورت hdmi تلویزیون از سری مواردی بوده که بسیار در نسل جدید این تلویزیون‌ها دیده می‌شود. 

   

   تعمیر تلویزیون پروجکشن پاناسونیک

  ایرادات مشاهده شده در وضوح تصویر و رنگ‌های آن در تلویزیون پروجکشن پاناسونیک مثل علت پیدا شدن خطوط افقی روی صفحه تلویزیون می‌تواند دلیل اصلی نیاز به عیب یابی تلویزیون پاناسونیک پروجکشن در نمایندگی تعمیرات بصورت تخصصی و رفع مشکلات دیده شده در انتقال تصویر را به همراه دارد.

   

  تعمیر تلویزیون پروجکشن سونی

  تلویزیون‌های پروجکشن سونی به دلیل مجهز بودن به سیستم عیب یاب همانند دیگر ایرادات در هنگام بروز مشکل در این مدل با علائمی همراه هستند. خاموش شدن تلویزیون و چشمک زدن لامپ پاور نشانه بروز مشکل در دستگاه بوده و ضرورت تعمیر تلویزیون سونی پروجکشن را به دنبال دارد.

   

  تعمیر تلویزیون پروجکشن سامسونگ

   

  تعداد چشمک پاور ناحیه برور مشکل و یا ایراد در قطعه‌ی خاصی را مشخص می‌کند. مثلا 6 بار چشمک زدن تلویزیون در جدول عیب یابی تلویزیون سونی پروجکشن بیانگر بروز خرابی بخش کنورجانس و خرابی برد پاور می‌باشد. همین طور 10چشمک در تلویزیون پروجکشن سونی که اصولا در مدل‌های FX432 یا FR43 اتفاق می‌افتد، ایجاد خرابی در بخش هوریزنتال تلویزیون را نشان می‌دهد.

   

  تعمیر تلویزیون پروجکشن توشیبا

  به هم ریختگی رنگ صفحه تلویزیون، چشمک زدن چراغ تلویزیون و ایراد در نحوه عملکرد سه لامپ تصویر تشکیل دهنده‌ی تصویر ضرورت تعمیرات تلویزیون توشیبا پروجکشن را به همراه دارد. رسیدگی سریع به این قبیل مشکلات در بازدهی و استفاده طولانی مدت از این نمونه تلویزیون‌ها تاثیر بسزایی دارد.

   

  چند نکته مهم در تعمیر تلویزیون پروجکش

  برای تعمیر تلویزیون پروجکشن با توجه به برند تلویزیون نمایندگی‌های مجاز و مراکز تخصصی را انتخاب کنید. ایراد در نحوه انتقال تصویر یا بهم ریختگی رنگ‌ها به مرور زمان مشکلاتی در سیستم داخلی تلویزیون را به دنبال داشته بنابراین برای رفع این قبیل مشکلات اقدامات لازم را در اولین فرصت انجام دهید.

  عدم شناسایی هارد اکسترنال بعد از اتصال به تلویزیون، بروز علت قطع شدن صدای گیرنده دیجیتال و ایرادات پیش آمده در نحوه اتصال سینما خانگی به تلویزیون نیز در دسته رایج ترین مشکلات پیش آمده در حین ارتباط دستگاه‌های جانبی با این ردیف تلویزیون بوده که باید بررسی و رفع شود.

   

  نقاط ضعف و قوت تلویزیون پروجکشن

  وضوح و ابعاد بزرگ تصویر در کنار سهولت نصب و راه اندازی از مزیت‌های کاربردی تلویزیون پروجکشن در برندهای مختلف می‌باشد. در نور محیط تصویر مناسبی را ایجاد می‌کند. برای راه اندازی و نصب تنظیمات ساده‌ای داشته و قابلیت صدایی مطلوبی دارد.

   

  تعمیر تلویزیون پروجکشن توشیبا

   

  از معایب تلویزیون پروجکشن می‌توان به مشکل همگرایی تصویر در تلویزیون‌های پروجکشن و مشکل زاویه دید که در حالت غیر مستقیم تصاویر مات و کم رنگ اشاره داشت.این ایراد نیاز تلویزیون پروجکشن به فضای فیزیکی زیادی برای نصب بوجود آورده است. بنابراین برای تمامی اتاق‌ها و محیط‌ها کاربرد یکسانی ندارد.

   منبع : https://khedmatazma.com


  مطالب پر بازدید