چگونه از سلامت ریموت کنترل مطمئن شویم؟

منبع : https://khedmatazma.com

چگونه از سلامت ریموت کنترل مطمئن شویم؟

تعمیر کنترل تلویزیون و رسیور یکی از موارد پرکابرد و رایج درخواست خدمات تعمیر لوازج جانبی تلویزیون است.از آنجایی که دسترسی به بسیاری از قابلیت‌های مشاهده تصویر در تلویزیون و کانال یابی و یک سری تنظیمات مستلزم وجود و سلامت ریموت و کنترل بوده بنابراین اطمینان از سالم بودن آن امری ضروری در بهره مندی از امکانات تلویزیون و گیرنده است. 

استفاده از کنترل و ریموت کنترل رواج زیادی در میان کاربران دارد. زیرا با استفاده از کنترل و ریموت کنترل کارها بسیار ساده‌تر شده است. اما کنترل سلامت ریموت کنترل و کنترل‌ها کار دشواری نیست. خودتان می‌توانید به راحتی برخی از مشکلات کنترل را پیدا کرده و اقدام به رفع آن نمایید. با ما در ادامه مقاله همراه باشید تا برایتان بگوییم چگونه مشکلات کنترل و ریموت کنترل را بر طرف نمایید.

مشکلات کنترل که کاربران امروزی با آن مواجه هستند:

  • تعمیر کنترل رسیور
  • کار نکردن کنترل ضبط ماشین
  • کار نکردن کنترل رسیور استارمکس
  • علت کار نکردن کنترل ضبط پایونیر
  • علت کار نکردن کنترل تلویزیون ال جی
  • علت کار نکردن کنترل هوشمند تلویزیون سامسونگ

 

علت کار نکردن کنترل تلویزیون سامسونگ  کار نکردن کنترل ضبط ماشین  چشمی ریموت کنترل  علت کار نکردن کنترل رسیور مدیا استار

 

قابلیت‌های گنجانده شده در نسل جدید تلویزیون‌های هوشمند مثل کنترل تلویزیون با گوشی، برقراری اتصال لپ تاپ به تلویزیون، امکان اتصال گوشی به تلویزیون قدیمی و شرایط ایجاد و پخش زیرنویس در تلویزیون شرایط را برای ایجاد ارتباط بین تلویزیون و لوازم جانبی در شرایط بی سیم و از طریق وای فای قراهم آورده است. 

در این میان کمی از دغدغه‌ی مشکلات احتمالی پیش آمده برای انواع کنترل خلاص می‌شوید. اما داشتن اطلاعات کافی در خصوص عیب یابی و تعمیر این وسیله برای تلویزیون‌هایی با امکانات محدودتر امری ضروری و مهم است. 

 

چرا ریموت کنترل کار نمی‌کند؟

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که کنترل تلویزیون و یا هر دستگاه دیگری پس از فشردن کلید کار نکند و به دستور شما عکس العملی نشان ندهد. به عبارتی دیگر اهمیت استفاده از کنترل به حدی بوده که مشکلات پیش آمده برای آن همانند ایرادات بک لایت تلویزیون، مشکلات پنل تلویزیون و موارد مشابه در لیست عیب یابی تلویزیون سامسونگ، ال جی و سایر برندها لحاظ شده است. 

در این مواقع تردید دارید که مشکل از دستگاه است یا از کنترل آن، شاید هم باتری آن مشکل داشته باشد! در این مواقع برای تست ریموت کنترل تلویزیون راه‌های زیادی است که در این مقاله دو روش ساده را به شما آموزش می‌دهیم. 

 

روش تست سلامتی ریموت کنترل

قبل از هر چیز، اگر در نزدیکی شما رادیو وجود دارد، کنترل را کنار رادیو برده و دکمه‌های آن را فشار دهید، در این زمان رادیو دچار پارازیت می‌شود، این پارازیت به این معناست که کنترل سالم است، ولی اگر اتفاقی نیفتاد، باید به سلامتی کنترل شک کنید.

راه جالب دوم این است که با در نظر گرفتن اینکه کنترل از فرستنده مادون قرمز استفاده می‌کند، نور آن به دلیل فرکانس آن برای انسان نامرئی است، اما این نور نامرئی به راحتی در دوربین‌های دیجیتال که فرکانس پایینی دارند قابل مشاهده است.

همین الان دست به کار شوید و حالت عکسبرداری و یا فیلمبرداری گوشی موبایل خود را فعال کنید تا آماده عکسبرداری شود. حال کنترل تلویزیون را رو به روی دوربین گوشی خود بگیرید و یک بار دکمه‌ها را فشار دهید، تعجب نکنید، فرستنده کنترل روشن نمی‌شود بلکه دور بین شما توانایی نمایش روشن و خاموش شدن مادون قرمز را دارد.

اگر چراغ کنترل شما روشن شد، نشان دهنده این است که کنترل دستگاه شما سالم بوده و باید عیب‌یابی را از قسمت دیگری شروع کرد اما اگر چراغ روشن نشد یا این که دستگاه شما باطری ندارد یا این که قطعه‌ای از کنترل شما خراب شده است.

شاید عیب یابی و تشخیص خرابی کنترل به اندازه یافتن علت قطع شدن صدای گیرنده دیجیتال، ایراد در نحوه اتصال سینما خانگی به تلویزیون و در نهایت عدم شناسایی هارد اکسترنال بعد از اتصال به تلویزیون و ایراداتی از این قبیل دشوار نباشد، اما برای راه انداختن کار شما و رفع مشکلات بیان شده امری ضروری است که باید پیگیری و رفع شود. 

 منبع : https://khedmatazma.com


مطالب پر بازدید