عیب یابی تلویزیون سامسونگ

منبع : https://khedmatazma.com

عیب یابی تلویزیون سامسونگ

عیب یابی تلویزیون سامسونگ

شرکت سامسونگ در سال 1938 در کره جنوبی شروع به کار کرده و امروز با بیش از 80 سال تجربه در تولید محصولات مختلف یکی از کپانی‌های بزرگ تولید لوازم خانگی و الکترونیکی است. در ایران نیز برند سامسونگ بسیار شناخته شده بوده و انواع محصولات آن در بازار موجود می‌باشد.

به همین دلیل عیب یابی تلویزیون سامسونگ قدیمی در کنار تعمیر تلویزیون سامسونگ نسل جدید یکی از خدمات گر درخواست بوده و سرویسکاران متخصص همیشه مشغول به کار هستند. هزینه تعمیر تلوییون سامسونگ بستگی به مشکل هرابی شما دارد. در این مطلب به شایع ترین مشکلات و خرابی‌های تلویزیون‌های سامسونگ پرداخته‌ایم.

خدمات رایجی مثل تعمیر تلویزیون آبخورده، عیب یابی و تعمیر فلت تلویزیون، رفع مشکلات چشمک زدن چراغ تلویزیون، جلوگیری از بروز علت عدم اتصال لپ تاپ به تلویزیون و موارد مشابه در زمینه نرم افزار و سخت افزار به نوعی ضرورت عیب یابی و تعمیرات کلی تلویزیون سامسونگ را در مواقع خاص نشان می‌دهند. 

 

روشن و خاموش شدن تلویزیون سامسونگ

این ایراد یکی از عیوب متداول در تلویزیون LED سامسونگ سری ۵ مانند D5000 , D5500 , D5950 است و در بیشتر موارد بعلت خرابی برد اصلی تلویزیون ظاهر می‌شود. تعویض نرم افزار تلویزیون، تعویض آی سی حاوی نرم افزار، تعویض قطعات مربوط به بخش حافظه تلویزیون و در نهایت تعویض کامل برد اصلی تلویزیون مراحل مختلف برای تعمیر تلویزیون سامسونگ در این ایراد است.

 

دیر روشن شدن تلویزیون سامسونگ

این ایراد مختص تلویزیون‌های LCD سامسونگ است، و بیشتر به علت ایراد در بخش پاور برد دستگاه ایجاد می‌شود. معمولا در ابتدای ظهور ایراد، پس از دقایقی روشن ماندن و چشمک زدن چراغ استندبای، تلویزیون روشن می‌شود و به مرور زمان بیشتر شده و در نهایت با آسیب رسیدن به بخش برد اصلی تلویزیون به خاموشی کامل فرو می‌رود.

 

خاموش و روشن شدن تلویزیون و ایجاد هاله سیاه روی تصویر است

این خرابی در تلویزیون‌های ال ای دی سری H سامسونگ مدل UA48H5590 به وجود می‌آید که برای بهترین حالت تعمیر آن، باید بک لایت تلویزیون به صورت کامل تعویض شود. در قسمت بک لایت بعد از مدتی LEDهای تلویزیون شروع به خاموش شدن می‌کنند و هاله سیاه بر روی تصویر ایجاد می‌کنند.

 

عیب یابی تلویزیون سامسونگ قدیمی

 

تصویر از قسمت بالا تاریک و روشن می شود و تصویر دو تایی می شود

علت پیدا شدن خطوط افقی روی صفحه تلویزیون و بهم ریختگی رنگ‌ها و غالب شدن یک رنگ بر بقیه رنگ‌ها با مشکلاتی در پنل یا صفحه نمایش همراه است.یکی از ایرادات متداول سری ۵ و مدل‌های ۵۵۰۰ و ۵۵۵۰ و ۵۰۰۰ است.

 

قطع شدن تصویر تلویزیون سامسونگ

با خرابی برد تیکان که آخرین مرجع پردازش تصویر قبل از اعمال به پنل تلویزیون است تصویر تلویزیون قطع می‌شود. البته در این حالت نور زمینه و یا بک لایت وجود دارد که این ایراد با توجه به ساختار خاص در تلویزیونهای LCD سامسونگ به وفور دیده می‌شد.تعمیر برد تلویزیون یکی از اقدامات حساس بوده که باید تحت نظارت افراد متخصص انجام شود.

نحوه اتصال سینما خانگی به تلویزیون و به کارگیری متدهای اصلی برای برقراری ارتباط صداو تصویر در مواقعی که مشکلاتی مثل علت قطع شدن صدای گیرنده دیجیتال علی رغم وجود تصویر و برعکس رخ می‌دهد در جلوگیری از بروز این ایرادات از اهمیت بالایی برخوردار است. 

 

تلویزیون روشن شده و تصویر آن پس از چندثانیه قطع می‌شود

برد بک لایت و LED های داخل پنل که نور بک لایت را می سازند در این ایراد بیشترین احتمال خرابی را دارند.

 

تلویزیون در حالت استند بای مانده و خارج نمی‌شود

عیب یابی را باید با بررسی برد پاور شروع کرد و پس از اطمینان از سلامت آن مین برد را مورد عیب یابی قرار داد.

بررسی مشکلات نرم افزاری تاثیرگذار در وضعیت تلویزیون مثل عدم شناسایی هارد اکسترنال بعد از اتصال به تلویزیون که با نیاز به تعمیر پورت hdmi تلویزیون همراه بوده، اجرای قابلیت کنترل تلویزیون با گوشی، برقراری شرایط اتصال گوشی به تلویزیون قدیمی و در نهایت امکان اتصال و پخش زیر نویس در تلویزیون همگی امکان بهره مندی از قابلیت‌های کاربردی تلویزیون را بدون درگیر کردن تعمیرات قطعات اصلی به دنبال دارد. 

 

ريست كردن تلويزيون سامسونگ

 

تلویزیون صدا دارد تصویر ندارد

وقتی تلویزیون LED صدا دارد ولی تصویر ندارد بیشتر خرابی در قسمت بک لایت تلویزیون است که تعمیر تلویزیون در منزل انجام می شود. خرابی بک لایت در تلویزیون های ال ای دی شایع است. در تلویزیون های ال ای دی سری f سامسونگ خرابی بک لایت بیشتر است.

 

عیب یابی تخصصی تلویزیون سامسونگ

ایرادات معرفی شده نه تمامی موارد را پوشش داده و نه تنها مختص برند سامسونگ است. تمامی مدل‌های تلویزیون تحت تاثیر نحوه نصب ،راه اندازی و مشکلات محیطی به مرور زمن با مشکلاتی همراه هستند. از این کاربران همواره به دنبال دسترسی به مراکز تخصصی برای رفع ایرادات تلویزیون در برندهای مختلف می‌باشند که به نمونه‌های پرتکرار آن در این بخش در قالب چند آیتم نمونه اشاره خواهیم داشت. 

 • خدمات نصب، راه اندازی و تعمیر تلویزیون ال جی
 • تعمیر تلویزیون ایکس ویژن و تعویض قطعات بصورت تخصصی 
 • تعمیر تلویزیون پلاسما و رفع ایرادات فنی و تنظیماتی در انواع آن
 • خدمات راه اندازی و تعمیر تلویزیون سونی و دسترسی به راهنما و جدول عیب یابی تلویزیون سونی
 • عیب یابی و تعمیر تلویزیون شارپ در مدل‌های مختلف
 • دسترسی به مراکز و نمایندگی‌های مجاز تعمیر تلویزیون صنام
 • بررسی وضعیت قطعات و تعمیرات تلویزیون پروجکشن در مراکز تخصصی
 • نحوه دسترسی به مراکز تعویض تخصصی تجهیزات و تعمیرات تلویزیون توشیبا 
 • عیب یابی تلویزیون پاناسونیک با بررسی مشکلات و تعویض قطعات در صورت نیاز
 • خدمات نصب و راه اندازی و عیب یابی و تعمیر تلویزیون هایسنس
 • بررسی مشکلات تلویزیون اسنوا در نمونه‌های جدید این تلویزیون
 • رفع مشکلات تلویزیون دوو و نصب و راه اندازی تجهیزات وابسته به آن

 

در آخر برای تعمیرات تلویزیون سامسونگ می‌توانید درخواست خود را در خدمت از ما ثبت کنید تا چنید نیرو‌ متخصص به شما هزینه تعمیرات را اعلام کنند و در صورت موافق بودن شما سرویسکار مورد نظر شما برای تعمیرات به محل شما می‌آید.

 منبع : https://khedmatazma.com


مطالب پر بازدید