عیوب متداول تلویزیون سونی

منبع : https://khedmatazma.com

عیوب متداول تلویزیون سونی

عیوب متداول تلویزیون­ ‌های سونی یکی از نگرانی­‌های اکثر کاربران تلویزیون‌ ال سی دی و ال ای دی است. هدف از گردآوری این مطلب مروری بر عیوب متداول تلویزیون‌های سونی است که هر کاربری باید با آن آشنایی داشته باشد. در ادامه مطلب شما را با مشکلات رایج تلویزیون‌های سونی و دلایل آن آشنا می­کنیم.

  • مشکلات تلویزیون سونی
  • 6 بار چشمک زدن تلویزیون سونی
  • روشن نشدن تلویزیون سونی براویا
  • 5 بار چشمک زدن تلویزیون سونی
  • دکمه display کنترل تلویزیون سونی
  • 4 بار چشمک زدن تلویزیون سونی
  • علت خاموش شدن ناگهانی تلویزیون سونی
  • 3 بار چشمک زدن تلویزیون سونی

 

در کنار مشکلات خاص و منحصر به فردی مثل علت قطع شدن صدای گیرنده دیجیتال، عدم اتصال لپ تاپ به تلویزیون سونی، قطعی و وصلی پخش زیرنویس در تلویزیون و عدم اتصال گوشی به تلویزیون قدیمی سونی، علائم ساختاری خطا از اهمیت بالایی در اقدامات به موقع برای عیب یابی و تعمیر این تلویزیون برخور دارند. 

 

عیوب متداول تلویزیون سونی

 

مشکلات تلویزیون سونی

از جمله عیوب متداول تلویزیون‌های سونی به قرار زیر است:

 

6 بار چشمک زدن تلویزیون سونی

6 بار چشمک زدن تلویزیون سونی غالبا به معنای ایراد در بخش بک لایت دستگاه ال سی دی می‌باشد. قسمت بک لایت تلویزیون ال سی دی شامل تعدادی لامپ فلورسنت (بین 10 تا 18) است.

هنگام نیمه خراب شدن تعدادی از این لامپ‌های فلورسنت، مدارات پروتکتور فعال شده و برای حفاظت از دستگاه ولتاژ این بخش را فطع می‌کنند. اکثر تلویزیون‌ها از جمله تلویزیون سونی وجود این ایراد را با چشمک زدن و از طریق منوی عیب‌یاب نشان می‌دهد.

 

روشن نشدن تلویزیون سونی براویا

اگر پس از تست روش‌های مختلف مثل روشن کردن تلویزیون با دکمه خاموش و روشن دستگاه، روشن کردن تلویزیون با کمک کنترل از راه دور، قطع و وصل برق دستگاه تلویزیون متوجه شدید دستگاه همچنان روشن نمی‌شود بیشتر از این خود را خسته نکنید.

 

عیوب متداول تلویزیون سونی

 

روشن نشدن تلویزیون سونی بر اساس دلایل متعددی می‌تواند باشد که عمدتا این دلایل فنی و حرفه‌ای بوده و کشف و برطرف کردن آن از عهده شما خارج است. بهتر است یرای کشف بهتر عیوب متداول تلویزیون سونی، دستگاه را به یک مرکز معتبر تعمیرات پنل تلویزیون و قطعات وابسته به آن برده و به یک متخصص ماهر و مجرب بسپارید.

 

5 بار چشمک زدن تلویزیون سونی

در اکثر تلویزیون‌های crt سونی، لامپ تصویر در تلویزیون‌های سونی وظیفه نمایش تصویر را به عهده دارد. لامپ تصویر در تلویزیون‌های سونی تشکیل شده از 3 تفنگ الکترونیکی است که هر کدام وظیفه تولید یکی از این 3 رنگ اصلی را دارند.

با ضعیف شدن هر کدام از این تفنگ‌های الکترونیکی که کاتد نامیده می‌شود رنگ‌های دیگر صفحه غالب می‌شوند. 5 بار چشمک زدن تلویزیون سونی عموما نشان از ضعیف شدن تفنگ‌های الکترونیکی در لامپ تصویر تلویزیون است.

 

دکمه display کنترل تلویزیون سونی

در صورت مشاهده هرگونه از عیوب متداول تلویزیون‌های سونی می‌توانید به منوی مخفی این تلویزیون وارد شده و تنظیمات آن را به صورت دستی تغییر دهید. کافی است تلویزیون خود را خاموش کرده سپس دکمه display ریموت کنترل و بعد از آن دکمه 5 و volume up را فشار دهید. تلویزیون را با دکمهpower ریموت کنترل روشن کنید. حال تلویزیون شما روی حالت منوی مخفی است و می­توانید تنظیمات مورد نظر را اعلام کنید.  

 

عیوب متداول تلویزیون سونی

 

سلامت کنترل و عدم نیاز ناگهانی به تعمیر کنترل تلویزیون و موارد مشابه مثل تعمیر کنترل رسیور در رفع این مشکل تاثیر بسزایی دارد. در صورت مواجهه با این مشکلات و عدم دسترسی به افراد متخصص در این زمینه در صورت تجهیز بودن تلویزیون و گوشی می‌توانید از قابلیت کنترل تلویزیون با گوشی بهره برید. 

 

4 بار چشمک زدن تلویزیون سونی

یکی از ویژگی‌های منحصربه فرد تلویزیون‌های سونی، بیان برخی عیوب متداول تلویزیون‌های سونی با استفاده از تعداد مشخص چشمک چراغ جلوی تلویزیون است. 4 بار چشمک زدن تلویزیون سونی به معنای وجود ایراد در برد درایور بخش بک لایت و مین برد تلویزیون می‌باشد.

نمی‌توان گفت این موارد مختص تلویزیون سونی بوده چون  گاها در جدول عیب یابی تلویزیون سامسونگ و سایر برندها می‌توان این قبیل مشکلات را مشاهده کرد. 

 

  علت خاموش شدن ناگهانی تلویزیون سونی

یکی از عیوب متداول تلویزیون‌های سونی، خاموش شدن ناگهانی تلویزیون است. شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشدکه بدون فشار دادن دکمه power شاهد خاموش شدن ناگهانی تلویزیون سونی خود باشید.

این ایراد می‌تواند دلایل متعددی از جمله خرابی مین برد تلویزیون سونی، فرسودگی قطعات مین برد، استفاده از کابل HDMI نامرغوب، فلش مموری ویروسی، خرابی آی سی برد پاور و نوسانات برق باشد. تعمیر این نوع از عیوب متداول تلویزیون سونی از عهده شما خارج است، بهتر است برای تشخیص دقیق و تعمیر حرفه‌ای آن را به یک تعمیر کار ماهر نشان دهید.

مواردی مثل نحوه اتصال سینما خانگی به تلویزیون و عدم توجه کافی به خرابی کابل در ایراداتی مثل عدم شناسایی هارد اکسترنال بعد از اتصال به تلویزیون در بروز این قبیل خطاها بی تاثیر نیست. 

 

3 بار چشمک زدن تلویزیون سونی

3 بار چشمک زدن تلویزیون سونی یکی از عیوب متداول تلویزیون سونی است که عموما نشان از خرابی در برد پاور یا مین برد آن است.

 منبع : https://khedmatazma.com


مطالب پر بازدید