پخش زیرنویس در تلویزیون

منبع : https://khedmatazma.com

پخش زیرنویس در تلویزیون

زیرنویس در تلویزیون از سری قابلیت‌های جدیدی است که در نسل هوشمند این وسایل پرکاربرد تعبیه شده است. هماهنگ کردن زیر نویس با فیلم و تنظیم زیرنویس تلویزیون ال جی با انجام یک سری اقدامات و تنظیمات در دستگاه همراه است.

امکاناتی مثل زیرنویس در تلویزیون شرایط مشاهده یک فیلم خارجی با زبان اصلی فراهم کرده و اگر فردی مشکل شنوایی داشته با اجرای این قابلیت می‌تواند از دیدن فیلم لذت ببرد. تنظیم زیرنویس در تلویزیون ال جی همانند دیگر تلویزیون‌ها با گذراندن یک سری مراحل کلی همراه است.

در این مطلب با آموزش تنظیم زیرنویس تلویزیون ال جی و بررسی اهمیت نمایش زیرنویس در تلویزیون با شما همراه خواهیم بود.

 

پخش زیرنویس در تلویزیون ال جی، دلیل ناخوانا بودن زیرنویس در تلویزیون، رفع مشکل زیرنویس در تلویزیون، تنظیم زمان زیرنویس در تلویزیون ال جی، تغییر فونت زیرنویس در تلویزیون و دلیل برعکس شدن زیرنویس در تلویزیون از سری مواردی بوده که برای استفاده از این قابلیت و خدمات تعمیر تلویزیون ال جی در بین کاربران مطرح است.

در کنار قابلیت‌هایی مثل اتصال گوشی به تلویزیون قدیمی، برقراری اتصال لپ تاپ به تلویزیون، بررسی و کنترل تلویزیون با گوشی و در نهایت نحوه اتصال سینما خانگی به تلویزیون شیوه ایجاد زیرنویس در نسل نو تلویزیون‌های هوشمند شرایط را برای استفاده به روز این وسیله پرکاربرد فراهم کرده است.

 

تنظیم زیرنویس در تلویزیون ال جی

 

اهمیت پخش زیرنویس در تلویزیون

نمایش زیرنویس در تلویزیون قابلیتی بوده که با هدف رفع مشکلات افراد کم شنوا و ناشنوا و همین طور مشکلات مشاهده زبان اصلی فیلم‌ها در سری جدید تلویزیون گنجانده شده است. یک سری تنظیمات برای هماهنگی زیرنویس در تلویزیون و مشاهده این امکانات در هنگام پخش فیلم وجود داشته که در انواع مدل‌های تلویزیون متفاوت است.

تنظیم زیرنویس تلویزیون ال جی و پخش زیرنویس در تلویزیون ال جی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و گذراندن یک سری مراحل برای تنظیم این قابلیت در این مدل تلویزیون‌ها را ضرورت بخشیده است.

همانطور که برای رفع یک سری ایرادات مثل علت قطع شدن صدای گیرنده دیجیتال و مواردی همانند عدم شناسایی هارد اکسترنال بعد از اتصال به تلویزیون چندین اقدام نرم افزاری و تنظیماتی قبل از تصمیم به تعمیر قطعات ارائه شده وجود دارد.در این شرایط نیز می‌توان با دریافت یک سری برنامه و اجرای تنظیمات خاص به این قابلیت دسترسی پیدا کرد. 

 

پخش زیرنویس در تلویزیون ال جی

 

درخواست دسترسی به این قبیل امکانات به حدی رایج شده که در لیست عیب یابی تلویزیون سامسونگ و سایر برندها مواردی را برای اجرای زیرنویس در تلویزیون‌های مجهز به تنظیمات این قابلیت ارائه شده است.

 انجام این تنظیمات به دلیل اهمیت هماهنگ شدن زیرنویس از نظر زمانی با فایل ویدیویی، نحوه نمایش فیلم و پشتیبانی پخش‌کننده از حروف فارسی تا حدودی پیچیده است. در ادامه مطلب علاوه بر آموزش تنظیم زیرنویس تلویزیون ال جی به روش‌های رفع مشکل نمایش زیر نویس در تلویزیون اشاره خواهیم داشت.

 

مراحل تنظیم زیرنویس در تلویزیون ال جی

یکی از روش‌های تنظیم زیر نویس تلویزیون استفاده از بخش تنظیمات این قابلیت در برند‌های مختلف است. پخش زیر نویس در تلویزیون ال جی، سامسونگ، سونی، ایکس ویژن و مواردی از این قبیل با تنظیمات خاص گنجانده شده در تلویزیون به راحتی امکان پذیر است.

 

تغییر فونت زیرنویس در تلویزیون

 

در این بخش به مراحل تنظیم زیر نویس تلویزیون ال جی به صورت زیر اشاره خواهیم داشت:

  • دکمه‌ی Home را از روی ریموت کنترل انتخاب کنید.(راهنمای تنظیم تلویزیون با کنترل و تعمیر کنترل تلویزیون برای انجام یک سری اتصالات مطالعه شود.)
  • از قسمت Settings به بخش Accessibility بروید.
  • گزینه‌یSubtitle را انتخاب کنید.
  • کلید Subtitle را روی حالت ON (روشن) قرار داده و تغییرات را اعمال کنید.
  • امکان تغییرات زبانی نوشته‌ها و زمانبندی آنها برای هماهنگی با فیلم در این بخش وجود دارد.

برخی مواقع تنظیم زیرنویس در تلویزیون ال جی با مشکلاتی مثل هماهنگ نبودن تصویر و زیرنویس یا برعکس شدن کلمات در زیر نویس همراه باشد. در این حالت با انجام یک سری تنظیمات یا استفاده از قابلیت‌های جانبی می‌توانید این مشکلات را برطرف کنید.

 

تنظیم زمان زیرنویس در تلویزیون ال جی

یکی از پر تکرارترین مشکلاتی که در هنگام تنظیم زیرنویس در تلویزیون ال جی با آن مواجه می‌شویم، عدم تطابق پخش صدا با زیر نویس در اثر تداخل زمانی فرمت ویدئو و کد‌های نوشتاری است. اقدامات زیادی از تغییرات زمانبندی این قابلیت در سری‌های جدید تلویزیون ال جی گرفته تا ارائه یک سری نرم افزار برای رفع این مشکل صورت گرفته است.

اگر تنظیم زیرنویس در تلویزیون شما با مشکلات عدم هماهنگی پخش ویدیو و متن زیر نویس همراه بوده با یک سری روش‌های می‌توانید به رفع این مشکلات بپردازید. استفاده از نرم افزارهایی مثل چسباندن زیر نویس به فیلم و ذخیره مجدد آن از سری امکانات کاربردی ولی زمانبر است.

وضعیت بک لایت تلویزیون، عدم مشاهده تصویر واضح بر روی پنل تلویزیون و قطعی و وصلی مداوم کنترل و ضرورت تعمیر کنترل رسیور در کنار این موارد بررسی کنید. ممکن است درصد بسیار کمی در ارتباط سخت افزاری با نحوه ارسال کدهای نوشتاری روی تصویر وجود داشته باشد. اما در حین بررسی کلیه نکات توجه به این موارد نیز می‌تواند چاره ساز باشد. 

 

رفع مشکل زیرنویس در تلویزیون

یکی از رایج ترین روش‌های رفع مشکل زیر نویس تلویزیون ال جی و دیگر برندها استفاده از قابلیت چسباندن متن زیر نویس به فیلم در محیطی جداگانه است. علاوه بر آن می‌توانید فایل زیرنویس SRT را دانلود کرده و آن را توسط برنامه Notepad ویندوز اجرا کنید. سپس بدون ایجاد تغییری در محتوای فایل آن را Save As کنید.

 

مشکل زیرنویس در تلویزیون

 

در مرحله بعدی از بخش Encoding پنجره باز شده، گزینه Unicode را انتخاب کنید و فایل متنی را در مکان قرارگیری فایل ویدیویی ذخیره نمایید. سپس روی فایل جدید راست کلیک کرده و با گزینه Rename ، فرمت آن را از txt به srt تغییر دهید. در صورت انجام دقیق این مراحل مشکل زیرنویس تلویزیون تا حد زیادی برطرف می‌شود.

از دیگر مشکلات مواجه شده در تنظیم زیر نویس تلویزیون ال جی می‌توان به موارد زیر اشاره داشت.

 

دلیل پخش نشدن زیرنویس فارسی در تلویزیون

از دلایل اصلی پخش نشدن زیر نویس فارسی پس از تنظیم زیر نویس در تلویزیون ال جی همانند دیگر برند‌ها مثل سامسونگ و سونی عدم پشتیبانی در زبان فارسی در تنظیمات این نمونه تلویزیون هاست.

 

رفع مشکل برعکس شدن زیر نویس در تلویزیون ال جی

یکی از مشکلاتی که پس از انجام تنظیم زیرنویس تلویزیون ال جی ممکن است با آن مواجه شوید، برعکس شدن متن زیر نویس است. برای رفع این مشکل بعد از پخش شدن فیلم وارد بخش تنظیمات تلویزیون شده و گزینه Set Video Play شده و گزینه Code Page را به Arabic تغییر دهید.

 

ناخوانا بودن زیرنویس در تلویزیون ال جی

 

پخش زیرنویس تلویزیون ال جی از سری قابلیت‌های پر کاربرد برای تقویت زبان، ترجمه فیلم، بهبود شرایط برای افراد کم شنوا و ناشنوا و مواردی از این قبیل می‌باشد. با یادگیری نحوه پخش زیر نویس در انواع تلویزیون ال جی و دیگر برند‌های تلویزیون از این قابلیت بهره‌مند شوید. 

 منبع : https://khedmatazma.com


مطالب پر بازدید